1. september 1998 kell 22:00

Eksport Venemaale kolm korda väiksem

Tollipunkti juhataja Aleksander Saltõkovi sõnul on kaubavedu tunduvalt hõredam kui varem. Enim on vähenenud toidukaupade, eriti piimatoodete väljavedu, ütles tollipunkti ülem.

Saltõkovi sõnul veetakse Venemaale peamiselt ehitusmaterjale. Transiidina on viimastel nädalatel välja veetud ka kalakonserve, krabipulki ja mineraalvett, lisas ta.

Enamik Eesti toiduainetööstusi ootab rubla kursi selginemist ja on oma ekspordi Venemaale ajutiselt peatanud. Nõudlus Eesti kauba järele on Venemaal suur, kuid sealsetel hulgifirmadel puudub võimalus kauba eest tasumiseks valuutat osta.

Ühistu Jõhvi Piim toodangust moodustas Venemaale müüdav kaup seni poole, ülejäänu turustati Eestis. Jõhvi Piima tootmisdirektor Uno Saks ütles eile, et enne hapukoorena Venemaale müüdud piimarasv tehakse nüüd võiks ja pannakse lattu seisma. Ettevõtte käibevahendid on seni ladustatava kauba all kinni.

AS Viru Rand on kaupade väljaveo Venemaale peatanud, ettevõte ootab hindade kujunemist Venemaal. Viru Ranna pressiesindaja Lilian Niitsoo sõnul praegu on lõpetatud Venemaale eksporditava kauba tootmine, mis moodustas Viru Ranna toodangust 39 protsenti.

Saaremaa liha- ja piimatööstuse direktor Ahti Viilup ütles, et firmal pole olnud põhjust kaupade eksporti peatada, kuid kliente valitakse hoolikalt. Tema sõnul tuleb enam tähelepanu pöörata kauba müügile Eestis.

Hetkel kuum