2. september 1998 kell 22:00

Suur soodusaeg sides sai augustiga otsa

Kahju, et august ära lõppes, ohkasid mõni päev tagasi tuhanded mobiilide kasutajad. Algas september ja see sundis telefonidega kõnelejaid oma sidekulude üle jälle rangemalt arvet pidama.

Suvel pakkusid sideoperaatorid soodsaid kõneminuteid. Mõningad teenused olid hoopis tasuta. Sügisene kukkumine võib olla ränk. Radiolinja võrgusisese kõne minutihind langes terve suve jooksul ja jõudis lõpuks kroonist allapoole. Eesti Mobiiltelefon tegi vastukäiguna krooni pooleks, kukutades oma võrgusisese kõne maksumuse soodusajal 49 sendini.

EMT peadirektor Tõnu Tee tunnistas mõni nädal tagasi, et kõnede plahvatuslikku kasvu soodusajal siiski ei toimunud. Kuid häbematult odavalt sai taskutelefoniga suvel rääkida küll. Ja harjumus väiksemagi võimaluse korral mobiiliga asju ajada jõudis nii mõnelgi kindlasti tekkida.

Suhteliselt odaval joonel jätkab ka augusti keskel Eestis kaks poodi avanud Soome suurim mobiiltelefonide müügikett Mäkitorppa. Küljesuuruste ajalehereklaamidega pakub uus Radiolinja diiler Nokia telefone soodsa hinnaga. Pingeline olukord siinsel sideturul palju teisi valikuid ei jäta.

Nii on nõudlus varasuvel turule toodud Nokia 5110 järele nii suur, et üks mobiilide müügiga tegelev firma pidi hiljuti paarsada telefoniaparaati lausa Saudi Araabiast sisse ostma, kirjutades menüü siin eestikeelseks ja andes kaasa ka omapoolse garantii.

Nokia ei suutnud klientide nõudlust uue kauba järele lihtsalt piisavalt rahuldada.

1. august

Jätkus Radiolinja sooduskampaania, mil võrgusiseste kõnede MeieHind oli alla krooni ja lühisõnumeid said kliendid saata tasuta.

6. august

Eesti Päevaleht tutvustab uut 15 000 krooni maksvat laserplaadile salvestatud salaandmebaasi, mis sisaldab ka sidefirmade klientide konfidentsiaalseid andmeid.

10. august

10.--31. augustini maksid Eesti Mobiiltelefoni võrgusise-sed kõned soodustariifi ajal 49 senti minut.

19. august

Eestis alustas kahe kauplusega tegevust Radiolinja uus diiler Mäkitorppa, mis on Soomes suurim mobiilide müüja. Mäkitorppa on mõlemas riigis spetsialiseerunud Nokia telefonide ja lisavarustuse müügile.

17. august

Eesti Mobiiltelefon sõlmis lepingu Eesti Kontserdiga, saa-des eelseisvaks hooajaks Eesti suurima kontsertorganisatsiooni peasponsoriks.

19. august

Levicom võitis Leedus mobiil-side litsentside jagamiseks korraldatud konkursi ja asub rajama GSM1800 võrku.

21. august

Eesti Mobiiltelefoni kliendid saavad nüüdsest oma GSM-telefone kasutada Gruusias.

23. august

Algas Internetti ja arvutite kasutamist propageeriv Tiigrituur, mis läbis kaheksat Eesti linna. Eesti Telefonil valmis ürituse tarbeks 300 000 krooni maksev andmesidet võimaldav eribuss.

25. august

Eesti Telefon alustas abonentide terminaalide lülitamist raadiolahendusel baseeruvasse RAS1000 Tartu tugijaama.

28. august

Q GSMi kliendid saavad nüüdsest oma taskutelefoniga rääkida ka Gruusias

31. august

Augustis hakkasid tööle uued Radiolinja lühinumbrid: 1511 -- venekeelse Sky raadio soovi-lood ja erakuulutused, 1520 -- venekeelne Sky raadio, 1699 -- RaPose klienditeenindus, 1777 -- Tutvumiskarussell.

31. august

Augustis lisandusid Radiolinja roaming-partnerite nimekirja Filipiinid ja Rumeenia teine operaator MobilRom.

Hetkel kuum