Ühispank loobus Lacto nõudest

03. september 1998, 00:00

Lacto presidendi Yaqub Haidary sõnul polnud pankrotihoiatuseks tegelikult mingit alust ja see esitati vaid ettevõtte usaldusväärsuse kõigutamiseks. «Meie ees vabandati ja öeldi, et tegemist oli veaga,» väitis Haidary. Ta lisas, et muid põhjendusi Ühispank ei esitanud.

Haidary hinnangul mõjutas Tallinna Panka Lactole pankrotihoiatust esitama Eesti suurim toiduainekontsern ETFC Grupp, kes on ühtlasi ka Ühispanga suurimaid kliente. «See oli ?antaa?,» kinnitas ta.

Ühispangaga liitunud Tallinna Pank ostis ligi 9 mln kroonise võlanõude Lacto vastu ASilt Keila Terko. Samas on Haidary kinnitusel Keila Terko Lactole võlgu.

Lacto, Keila Terko ja ümberkaudsed põllumajandusühistud moodustavad koosluse, kus Lacto saab ühistutelt piima, ühistud müüvad Terkole vilja ning Terko müüb Lactole talunikele edasimüümiseks jõusööta.

Lacto võlanõudega tegeles Tallinna Panga krediidi- ja korporatiivpanganduse direktor Meelis Niin, kes on väidetavalt osaline ka Keila Terko endistelt suuromanikelt Sergei Timo?enkolt ja Juri Dzeksnevilt aktsiate väljapetmises ning keeldunud ajakirjanduses seni juhtunut kommenteerimast.

Eile ei õnnestunud Äripäeval kommentaari saada ei Meelis Niinelt ega pankrotihoiatuse tagasivõtmisteate allkirjastanud Ühispanga juhatuse liikmelt Ott Karolinilt.

Timo?enko ja Dzeksnev võtsid Tallinna Pangast pandilepingu tagatisel laenu, mille alusel Niin koos Terko nõukogu esimehe, ekspõllumajandusminister Aldo Tammega võõrandas aktsiad nende omanikke sellest teavitamata.

Aktsiaid omab praegu firma Esna Farmer, mille suuromanik on Timo?enko väitel Niin. Äriregistri andmeil on firma juhatuses ka Tamm.

«Aldo Tamm käis ka mulle neid aktsiaid pakkumas, kuid ma ei saanud aru, kuidas ta saab võõraid aktsiaid kellelegi müüa,» märkis Haidary.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing