6. september 1998 kell 22:00

Juhtimiskriis Normas

Norma nõukogu otsustas möödunud nädalal tagandada kogu juhatuse. Kõik teised, peale juhatuse esimehe Peep Aaviksoo, jätkavad Normas madalamatel ametikohtadel.

Edaspidi on Norma juhatus üheliikmeline ja selleks on Peep Siimon, kes on pikka aega Normas töötanud. Ta on ka üks kuuest Norma erastanud Norma Grupi võtmeisikust.

Juhtimiskriis Normas oli laiemale avalikkusele sama ootamatu, kui Norma peamise turu, Venemaa presidendi Boriss Jeltsini peaministri vahetused.

Norma nõukogu esimees Jüri Käo heitis tegevjuht Peep Aaviksoole ette liiga tagasihoidlikku läbikäimist ettevõtte põhitarbija, Avto VAZi peadirektoriga.

«Äri ei tee Venemaal mitte kaup, vaid suhted,» tõdes Käo. Avto VAZi võlg Normale on praegu 6 miljonit dollarit. Käo on seadnud taluvuspiiriks 4 miljonit dollarit.

Eile sõitis ta ise koos Peep Siimoniga Venemaale võlaküsimust lahendama.

Peep Aaviksoo on aga veendunud oma läände suunatud tegevusstrateegia õigsuses. Tema sõnul sobib Jüri Käod iseloomustama väljend «on kaks arvamust -- minu arvamus ja vale arvamus».

Raske on öelda kummal mehel on õigus. Norma edu sai alguse ikkagi ajal, kui ettevõtte tegevjuhtimisega tegeles Jüri Käo.

Samas tuleb nõustuda Aaviksooga, et Normale on kasulikum Venemaa osatähtsust vähendada ja agressiivsemalt minna lääne turule. Õigus on omakorda ka Käol, et suhe ida ja lääne vahel Aaviksoo ajal ei muutunud.

Hetkel kuum