8. september 1998 kell 22:00

Eesti Kindlustus saab aktsionäridelt 12 mln

Einpalu rääkis, et selts alustas eelmise aasta lõpus investeeringute tegemist arvestades, et tõenäoliselt kasvab ettevõtte omakapital kasumi arvel. Aktsiaturu raskenenud olukord andis aga selle aasta alguses selgelt märku, et kasumit saada ei õnnestu, mis tingiski aktsiaemissiooni korraldamise, selgitas Einpalu. Eesti Kindlustus sai esimesel poolaastal 27 mln krooni kahjumit.

Eesti Kindlustus suurendab aktsiakapitali 12 mln krooni võrra suunatud aktsiaemissiooni teel praegustele aktsionäridele. Aktsiakapitali uueks suuruseks pärast aktsiakapitali suurendamist on 32 mln krooni. Aktsiaemissioonist saadud vahendid suunab Eesti Kindlustus tütarfirma Eesti Elukindlustuse aktsiakapitali tõstmiseks.

Selle aasta kaheksa kuuga kogus Eesti Kindlustuse Grupp 219,5 miljonit krooni preemiaid, mis on 41% võrra rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Eesti Kindlustuse finantsanalüütik Rait Pallo rääkis, et kui preemiate kogumine on läinud seni plaanipäraselt, siis väljamakstud hüvitiste maht on olnud oodatust mitme protsendi võrra suurem.

Eesti Kindlustuse väljamaksete tase oli Pallo sõnul augusti lõpu seisuga 41 protsenti, suurim kahjusus oli liikluskindlustuse alal.

Hetkel kuum