Seinavärv takistab bakterite levikut

09. september 1998, 00:00

Steridex on polümeerne vee baasil valmistatud värv, mille põhiomaduseks on mikroorganismide kasvu ja arenemise takistamine oma pinnal. Steridexi kasutatakse toiduainetetööstustes, haiglates ning farmaatsiatööstustes seinte ja lagede värvimiseks. Steridexi eelis teiste värvide ees on, et tema bakterivastane süsteem on seotud polümeerkoostisse, seega ei ligune see välja, vaid peab vastu kogu värvi eluea. Antibakteriaalsed omadused on saavutatud fenoole ja teisi raskemetallühendeid kasutamata.

Steridexi oluliseks omaduseks on võime lasta aluspinnal hingata, mistõttu ei teki aurumulle ja värv ei kooru aluspinnalt.

Tavaliselt kahes kihis pinnale kantud materjal on väga elastne. Tugevduseta kattekihti on võimalik katkemiseni venitada kuni 200%.

Steridexi eeliseks on tema paigaldamise kiirus ja võimalus luua sitke, ilma ühegi liite või õmbluseta kaitsekiht ka kõige komplitseeritumatele pindadele.

Pinnale kandmisel ning kuivamisel ei levita värv tugevat ega kahjulikku lõhna ning võimaldab tööriistade puhastamisel kasutada vett.

Alates pinnale kandmisest tagab Steridex aktiivse kaitse mikroorganismide vastu ning peab kahjustusteta vastu ka väga niisketes ning intensiivse puhastusre?iimi tingimustes keskmiselt kümme aastat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing