9. september 1998 kell 22:00

Hektor Lighti müügisalongi uhkuseks on eriilmelised valgustid

Firma Hektor Light on tegutsenud pikka aega Lõuna-Eestis. Suurim suhtarv sisekujundajaid elab aga Tallinnas. Hektor Lighti Tallinna müügisalongi põhiklientideks peaksidki saama sisekujundajad, sest suhteliselt pisikeses salongis plaanitsetakse tegelda rohkem projektimüügiga ning valgustite valik on väga suur: tavavalgustusest valgustatud trepiääreliistudeni välja.

Sisekujundaja leidis Hektor Light veebruaris Tallinnas asetleidnud lambimessilt, kus firma töötajad said kokku paljude noorte ja huvitavate sisearhitektidega. Teades Priit Põldme (sisearhitektuuribüroo Joonprojekt) töid näitustelt, kus disainer stende kujundas, ei tekkinud kahtlust, et valgustifirma uue müügiruumi kujundaja oli leitud.

Kujundaja mängumaad piirasid mitmed tegurid: salongi põhielemendid -- kollased stendid -- määras ära firmastiil. Salong on ehitatud vanasse paekivihoonesse, ent kuigi sisekujundaja valikud paistavad igati maitsekad, pole vana ajaloolise ehitise stiilist sissepoole midagi jätkunud. «Paekivist on järele jäänud vaid välisseinad. Euroremondi odavuse hulluses on ära rikutud paekiviseinad ja võlvlaed,» on Hektor Lighti juhataja Ürjo Jõks nördinud, kritiseerides alusmaterjali, millele disainer oma töö tegi. Ehkki salongi väljanägemises pole midagi karjuvalt vastuolulist või silmariivavat, ohkab rentnik, et mida kõike oleks andnud vanade paekiviseintega ära teha.

Hetkel kuum