9. september 1998 kell 22:00

Reisijateveo konkursi üks võitjaid on Tiit Pruuli

«Me ei ole saavutanud veel midagi, ainult ühe asja, et pakkumine tunnistati parimaks,» põhjendas Jürisson eile saladuseloori, mis ümbritses eelmisel nädalal võitjaks tunnistatud Fraser Groupi tegelikke omanikke.

«Me ei ole väga kindlad, et meil õnnestub see leping sõlmida, sest reisijatevedu on kahjumiga äriprojekt,» lisas ta.

Jürissoni sõnul kuulub investorite ringi lisaks talle ja Tiit Pruulile veel juriidilisi isikuid, kelle nime ta avalikustada ei soovinud.

Juriidiliselt kuulub Fraser Group täielikult Eesti Investeerimispangale (EstIB), firma juhatuse esimees on panga projektijuht Henn Ruubel. Sel nädalal alanud esimesel läbirääkimiste voorul esindas ta ka võitnud firmat. «Tõenäoliselt juba reedel on kaasas ka raudteespetsialist Jürisson,» märkis Ruubel.

Tarmo Jürisson kinnitas pakkumise varem avaldatud investeeringute mahtu mõnisada miljonit krooni, seda lähemalt täpsustamata. Küsimusele, kust tuleb investeeringuraha, ei osanud ta vastata. «See on Ruubeli asi,» märkis Jürisson.

Henn Ruubel kinnitas taas, et EstIB reisijateveo konkursiga mingeid rahalisi kohustusi võtnud ei ole. «Me pigem nõustame klienti,» lausus ta. Ruubeli sõnul rahastavad panga kliendid lubatud investeeringud omavahenditest. «Kust nad selle raha võtavad, ma ei tea,» ütles Ruubel.

Fraser Group võitis Eesti Raudtee rahvusvahelise reisijateveo aktsiaseltsi strateegilise investori leidmise konkursi eelmisel nädalal. EstIB esindajad kinnitasid, et pank raudteeäri teha ei taha, vaid esindab tehingus kliente. Paremuselt teiseks osutus Soome riigiraudtee VR Oy esitatud pakkumus.

Konkursi tingimuste järgi on Eesti Raudtee juhatusel aega kaks kuud, et sõlmida konkursi võitjaks osutunud firmaga aktsiaseltsi asutamise leping. Kui konkursi võitjaga lepingut mingil põhjusel ei sõlmita, alustatakse aktsiaseltsi asutamiseks läbirääkimisi paremuselt teiseks osutunud pakkujaga.

Hetkel kuum