10. september 1998 kell 22:00

Kaubikumüük ei kõigu

Sõiduautode müüginumbrite languse taustal püsib kaubikumüük juba kolmandat kuud endisel tasemel. Kuus müüakse Eestis viimasel ajal keskeltläbi 90 väikekaubikut ja teine sama suur kogus suuri, üle 4kuupmeetrise kaubaruumiga kaubikuid.

Kui eelmisel kuul päästsid kaubikumüügi langusest Volkswagen ja Mercedes, siis nüüd on müük eelmise kuuga võrreldes samal tasemel tänu Fordile. 42 väikekaubikut Escort Express ja Fiesta Courier moodustas pea poole augustis Eestis müüdud väikekaubikutest. Lisaks veel 17 Transitit, ja konkurentsitu esikoht 59 autoga. Ülejäänud tabeli tipus olevad margid jäid augustis märgatavalt tagasihoidlikumate tulemuste peale.

Vaatamata tagasihoidlikule augustikuule (müüdi vaid 15 autot) jäi kaubikumüügi koondtabeli tippu Volkswagen 255 autoga. Edu jälitajate ees on kahanenud väikeseks. 8 kuuga on Ford müünud 245, Peugeot 223 ja Mercedes-Benz 215 uut kaubikut.

Need neli automarki annavadki lõviosa Eesti kaubikumüügist. Viiendal kohal olev Toyota on jõudnud vaid 111 autoni, teistel automarkidel pole seni õnnestunud kolmekohalise arvuni jõuda.

Liites kaubikutele ka veoautod, on 2000 auto piir vaid 4 auto kaugusel. Mullu oli samaks ajaks müüdud 1449 tarbesõidukit. Mullu augustis müüdi 149, nüüd 202 kaubikut ja veokit.

Hetkel kuum