Artikkel
 • Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Ekspordikäibega ettevõtete arv suurenes tänavu I poolaastal võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kaks protsenti ja impordikäibega ettevõtete arv viis protsenti.
  Kasvas nii suurema ekspordi- ja impordikäibega ettevõtete arv kui ka nende osatähtsus kogu ekspordi- ja impordikäibes, teatati statistikaametist.
  Üle viie miljoni kroonise käibega eksportööre oli 553 firmat ehk 13% eksportööride koguarvust ja nende käive moodustas 89% eksportkäibest. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on rohkem kui 5 mln kroonise eksportkäibega ettevõtete arv suurenenud kolm protsenti.
  Üle viie miljoni kroonise käibega importööre oli 925 ettevõtet ehk 11% importööride koguarvust ja nende käive moodustas 86% kogu importkäibest. Mullu samal ajal oli üle viie miljoni kroonise impordikäibega ettevõtteid 765 ehk kümme protsenti.
  Kokku eksportis Eesti esimesel poolaastal 22 591 200 000 krooni eest ja importis 34 408 400 000 krooni eest. ETA
  Estline'i kaubamärgi all Tallinna--Stockholmi liinil opereeriv E-Liini AS muudab firma nime seoses organisatsiooniliste muudatustega Estline ASiks.
  Nimemuutus on samm ühtse firmaprofiili kujundamisel, ütles E-Liini juhatuse esimees Anders Wehtje.
  Uus firmanimi peaks Wehtje sõnul vähendama segadusi, mida tekitas firmanimest erinev kaubamärk.
  Estline'i juhatuse liikmeteks saavad Anders Wehtje ja Andres Laar. Firma tegevdirektor on senine E-Liini juhatuse esimees Anders Wehtje ja tegevdirektori asetäitja Harri Tamminen.
  Estline AB Stockholmis saab Estline ASi tütarfirmaks. BNS
  Ühispanga Läti tütarpank Saules Banka teenis augustis 37 000 lati suuruse kasumi, kaheksa kuuga kokku on pank teeninud 251 000 latti.
  Möödunud aastaga võrreldes on panga kasuminäitajad vähenenud. Saules Banka mullu esimese kaheksa kuu kasum oli 918 000 latti.
  Saules Banka bilansimaht kahanes augusti lõpuks 5,2 protsendi võrra 74,814 mln latini juuli 78,947 mln latilt.
  Panga väärtpaberiportfelli maht oli 2,737 mln latti, laenuportfelli maht 23,653 mln latti ja hoiuste maht 37,538 mln latti, sellest 13,387 mln latti eraisikute hoiused.BNS
  Venemaa finantskriisi tõttu rahapuuduses vaevlevad kalakombinaadid pakuvad võlanõudjatele raha asemel kalakonserve, kuna lähiajal Venemaalt võlga kätte saada näib olevat lootusetu.
  Muhu rannakalurite sõnul on AS Läätsa Kalakombinaat neile mais ja juunis ära antud toorkala eest võlgu kümneid tuhandeid kroone ning on võla tasumiseks pakkunud kalakonserve. Alternatiivina on palutud oodata järgmise aasta alguseni, mil loodetakse kombinaadi Venemaa partneritelt raha kätte saada.
  ETA andmetel on ASi Läätsa võlgnevused kasvanud rohkem kui 20 miljoni kroonini, mille saaks aga koheselt kustutada, kui Venemaale tarnitud toodangu eest hakkaks raha laekuma. Esialgu on suutnud kalakombinaadid siiski riigimaksed ja elektriarved tasuda. ETA
  Pärnu suurim tööandja AS Maseko Pärnu kalatööstus peatas sel nädalal tootmise ja saatis töötajad kaheks nädalaks puhkusele, sest konservide tarnimine Venemaale on seoses sealse kriisiga katkenud.
  Ettevõtte tootmisdirektori Galina Gont?arenko sõnul töötas AS Maseko suure nõudluse tõttu suvel puhkepäevadeta. Nüüd saavad kalatöötlejad kätte saadaolevad vabad päevad. Gont?arenko ei osanud öelda, mis saab pärast 21. septembrit, kui kahenädalane sunnitud tööpaus lõpeb. Hetkel on konservivagunite laadimine Venemaa suunas peatatud, tootmise katkemist kasutatakse vajalike remontide tegemiseks.
  Tootmine on peatatud ka ETK Pärnu Kalamajandis, nii Vene majanduskiirisga seoses kui ka seoses ETK otsusega kalamajand müüa. Samas ütles kalamajandi juhataja Enn Truuts Pärnu Postimehele, et toodangu laadimine Venemaale suunduvatesse vagunitesse lõpetati kohe, kui seal kriis algas. Pärnumaal jätkab seni tootmist vaid ASi Salmo konservitööstus. ETA
  Eesti autoregistrikeskuse (ARK) bürood registreerisid augustis esmaselt 3096 sõiduautot, mis on 338 võrra vähem kui eelmisel kuul.
  Eesti teedele lisandus augustis kõige rohkem Forde (433), Opeleid (373) ja Volkswageneid (281). Tänavu toodetud autodest registreeris ARK kõige rohkem Hondasid (49).
  Kõige rohkem ehk 808 sõiduautot registreeris augustis Tartu ARK büroo. BNS
  Põllumajandusminister Andres Varik arutab reedel kindlustusseltside esindajatega saagi ja kariloomade kindlustamise võimalusi.
  Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja Kai Maran ütles, et riik võtaks kavandatu järgi osa kindlustusriskidest enda kanda, siis oleks ka kindlstusseltsid saagi ja loomade kidlustamisest rohkem huvitatud.
  Läbirääkimised kindlustusseltsidega käivad juba pikka aega, sõnas ta.
  Maran ütles, et kindlustusfirmad üldjuhul ei taha loomi ja saaki kindlustada, sest see on suurte riskidega ega tasu ennast majanduslikult ära. BNS
  Leks Elukindlustus kogus augustis elukindlustuspreemiaid 1,7 mln krooni, mis on 60 protsenti enam kui aasta tagasi samal perioodil.
  Hüvitisi väljastas Leks Elukindlustus augustikuus 152 000 krooni ulatuses.
  Leks Kindlustsue avalike suhete juht Rivo Saarna ütles, et kokku on Leks Elukindlustus tänavu kaheksa kuuga kogunud elukindlustuspreemiaid ligi 8,3 mln krooni ehk 86% enam kui mullu sama ajaga. BNS
  Kindlustusselts Polaris kogus augustis preemiaid 10,1 mln krooni; 8,2 mln oli Polaris-Vara ja 1,9 mln kr Polaris-Elu laekumus. Polaris-Vara kogus võrreldes mullu augustiga preemiaid 43,9% ja Polaris Elu 46,2% enam.
  Tänavu 8 kuuga kogus Polaris-Vara kindlustuspreemiaid 62,5 mln krooni, mis on 36,2% rohkem kui mullu samal perioodil ning Polaris-Elu 15,4 mln krooni, mis on 48,1% rohkem kui mullu kaheksa kuuga. BNS
  Arvestades selle aasta ebasoodsaid ilmastikuolusid otsustas ASi Eesti Viljasalv nõukogu jätta ära lepingu mittekohase täitmise korral ette nähtud sanktsioonid.
  Eesti Viljasalve nõukogu kinnitas kvaliteedi miinimumnormid kokkuostetavale teraviljale. Miinimumnormide alusel vastu võetud vilja korral korrigeeritakse vastavalt vilja kvaliteedi hindamise juhendile ka kokkuleppehinda, teatas põllumajandusministeerium.
  Miinimumnormide kehtestamine ei mõjuta leiva-saiajahu kvaliteeti, sest olemasolev reservvili on kvaliteetne.
  Lubatud on asendada lepingujärgset nisu rukkiga või vastupidi. Senist kokkuostuperioodi, mis pidi kestma 15. oktoobrini, pikendatakse.
  Kevadel sõlmis Eesti Viljasalv toiduteravilja kokkuostuks riigireservi vähempakkumise korras 139 eellepingut 18 340 tonni ulatuses. Eellepingu alusel ettemaksu saanud talunikud peavad ettemaksu tagastama, teatas ministeerium. ETA
  Tallinna--Helsingi vahel Tallinki kaubamärgi all opereeriva Hansatee laevadega reisis augustis lõppenud majandusaastal 2,235 mln reisijat.
  Hansatee majandusaasta kestab 1. septembrist 31. augustini. Mullu sõitis Hansatee nelja laeva ja ühe katamaraaniga üle lahe kokku 1,7 mln inimest, ütles Hansatee pressiesindaja. BNS
  Tallinna kesklinna valitsus annab Mere puiesteel asuva Tallinna ohvitseride majana tuntud Vene kultuurikeskuse eelläbirääkimistega pakkumise korras uuesti rendile.
  Kesklinna valitsus annab 5000m² üldpinnaga hoone koos kommunikatsioonide ja maa-alaga rendile minimaaltähtajaga 36 aastat. Praeguse rentnikuga AS Rukon on rendileping sõlmitud määramata tähtaja peale, kuid linnavalitsusel on õigus see pärast kolmekuulist etteteatamist katkestada, ütles linnaosa vanema asetäitja Tõnu Heidov.
  Heidovi sõnul on maja halvas seisukorras ja vajab kapitaalremonti. BNS
  Eesti Investeerimispanga (EstIB) tütarfirma OÜ A-Plus Farma avas eile Tartus esimese MediMaxi kaubamärki kandva apteegi.
  A-Plus Farma suurendas apteegi renoveerimistööde käigus müügipinda 115 m²-ni, vahetas välja apteegi sisustuse ja uuendas infosüsteemi, teatas A-Plus Farma juhataja Meelis Mäeots. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Päästerõngas kõigile ei päästa kedagi
Globaalsete sündmuste mõjul näeme riigikapitalismi enneolematut esilekerkimist majanduses, aga see on hukatuslik rada, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Globaalsete sündmuste mõjul näeme riigikapitalismi enneolematut esilekerkimist majanduses, aga see on hukatuslik rada, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Nüüd on see siis käes – Eesti kinnisvaraturul hakkab kuk ..., tähendab, juhtuma
Kinnisvaraturg on jõudnud kauaoodatud korrektsiooni algusesse. Kiirustada ei maksa, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kinnisvaraturg on jõudnud kauaoodatud korrektsiooni algusesse. Kiirustada ei maksa, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
USA aktsiaindeks langes 2020. aasta novembri tasemele
USA aktsiaturg tegi teisipäeval uue käesoleva aasta põhja ning jõudis tasemele, kus indeks oli viimati 2020. aasta novembris. Languse põhjuseks on intressimäärade tõus ning majanduse jahtumine.
USA aktsiaturg tegi teisipäeval uue käesoleva aasta põhja ning jõudis tasemele, kus indeks oli viimati 2020. aasta novembris. Languse põhjuseks on intressimäärade tõus ning majanduse jahtumine.
Reaalajas börsiinfo
Lemeks teenis möödunud aastal rekordilise käibe ja kasumi
Möödunud aastal oli Lemeks ASi käive 193 miljonit eurot, mis oli 61% suurem tunamullusest käibest. Hea aasta põhjus oli ettevõtte juhatuse esimehe Jüri Külviku sõnul selles, et koroona ajal kulutamata jäänud raha investeeriti Eestis ja Euroopas kodude uuendamisse, mis tõi kaasa puidust toodete müügi hüppelise kasvu.
Möödunud aastal oli Lemeks ASi käive 193 miljonit eurot, mis oli 61% suurem tunamullusest käibest. Hea aasta põhjus oli ettevõtte juhatuse esimehe Jüri Külviku sõnul selles, et koroona ajal kulutamata jäänud raha investeeriti Eestis ja Euroopas kodude uuendamisse, mis tõi kaasa puidust toodete müügi hüppelise kasvu.
Pereettevõtja: tippjuhtimine on nagu matšeetega võsas raiumine
Tippjuhtimist peetakse üksildaseks ja kuigi võib ju konsulteerida parimate nõuandjatega, siis otsuse, karmi või hea, peab langetama siiski tippjuht ise, leiab pereettevõtja Aigar Pindmaa.
Tippjuhtimist peetakse üksildaseks ja kuigi võib ju konsulteerida parimate nõuandjatega, siis otsuse, karmi või hea, peab langetama siiski tippjuht ise, leiab pereettevõtja Aigar Pindmaa.
Azovstali omanik plaanib Euroopasse terasetehast
Uudistest kõigile tuntuks saanud Azostali tehase omanikfirma Metinvest tahab rajada Euroopasse Ukraina rauamaagi töötlemise tehase.
Uudistest kõigile tuntuks saanud Azostali tehase omanikfirma Metinvest tahab rajada Euroopasse Ukraina rauamaagi töötlemise tehase.
Trind Ventures käivitas 55miljonise riskifondi
Tallinnas asuv riskikapitalifondide valitseja Trind Ventures teatas 55 miljoni eurose kogumahuga fondi käivitamisest, mis hakkab investeerima tehnoloogia idufirmadesse Balti riikides ja Põhjamaades.
Tallinnas asuv riskikapitalifondide valitseja Trind Ventures teatas 55 miljoni eurose kogumahuga fondi käivitamisest, mis hakkab investeerima tehnoloogia idufirmadesse Balti riikides ja Põhjamaades.
Raadiohommikus: langeval aktsiaturul paistavad ostukohad
Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis räägime musta meeleollu langenud aktsiaturust ja kütuseturu seisust.
Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis räägime musta meeleollu langenud aktsiaturust ja kütuseturu seisust.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.