15. september 1998 kell 22:00

Millicom müüs osaluse Q GSMis

Ritabelli teise omaniku, ASi Levicom nõukogu esimehe Tõnis Paltsi sõnul on Netcom tugevam ja parem partner Eesti turu jaoks. «Ma ei oska öelda, et midagi oluliselt Levicomile või Q GSMile muutuks, kuid Netcom on Eestile Millicomist tugevam ja parem partner, kel on väga suur edu Rootsis,» tõdes Palts.

Vastates küsimusele, miks Netcom enamusosalust ei omandanud, ütles Palts, et see ei olnud müügis. «Pole ka olnud arutlusel, kas me peaksime müüma Netcomile veel paar protsenti Q GSMist,» kinnitas Palts.

Netcom kavatseb omandada Millicomi osaluse ka kahes Leedu telekommunikatsioonifirmas. Paltsi sõnul ei ole need firmad Levicomiga seotud, Levicomil on plaanis ehitada Leedus välja oma GSM-võrk.

Q GSMi juhatuse esimees Toomas Peek ütles, et Netcomi eeliseks on esiteks asjaolu, et nad on Eestile lähedal. «Samuti on eelis ka see, et nad opereerivad lokaliseeritud territooriumil, s.o Rootsis, Taanis, Norras ja nüüdsest ka Eestis,» sõnas Peek. Millicomi kontsernile kuulub rohkem kui 30 võrku 24 riigis.

Vastates küsimusele, mis muutub omanikuvahetusega Q GSMi kliendile, märkis Peek, et kui suudetakse säilitada firma äriväärtus, siis muutub kliendile kõik paremaks ja odavamaks.

Netcom Systemsile kuuluvad Skandinaavias kaubamärgid Comviq ja Tele2. Firma pakub telefoni- ja internetiühendust 1,2 miljonile inimesele, samuti tegutseb Netcom kaabelsidevõrkude alal.

Q GSMil on praeguseks üle 35 000 kliendi. Poolteise tegevusaasta jooksul on arendatud välja leviala, milles elab 80 protsenti Eesti elanikkonnast.

Hetkel kuum