15. september 1998 kell 22:00

Nortoni uus antiviirus avastab nii tuntud kui tundmatud viirused

Nortoni antiviiruse uue, viienda versiooni üheks oluliseks uuenduseks on karantiini funktsioon: kui avastatakse kahtlased failid, mida pole aega kohe puhastada või uurida, saab nad panna karantiini ehk kindlasse nurgakesse arvutis, kus nad ei ohusta teisi. Karantiinis olevaid faile ei saa käivitada, kui nad on programmid, ega kellelegi edasi saata.

Viimasel ajal levima hakanud Trooja hobuste vastu on Norton Antivirusel kaitse Interneti-seansside kontrollija näol. See on valvur, mis jälgib Interneti kaudu vahetatavat infot ja takistab sealtkaudu Trooja hobuste ning veebis kasutatavate Java ja ActiveXi turvalisust ohustavate koodide käivitamist arvutis. Nüüd on Interneti kaitse olemas ka Nortoni standardpaketis.

Samuti on antiviirusel endiselt automaatne uuendusfunktsioon uute viiruste kohta info hankimiseks Symanteci laborist, mis toimub kord nädalas aasta jooksul tasuta. Edasi tuleb viirusekirjelduste saamise eest maksta. Viirusenuuskur otsib aga heuristiliste meetoditega senitundmatuid viiruseid.

Hetkel kuum