Tasuta sularaha vaid Merita krediitkaardiga

16. september 1998, 00:00

Eile kehtima hakanud Ühispanga krediitkaardi uue hinnakirjaga ühtlustusid pankade krediitkaartidega sularaha väljavõtmise hinnad.

Nii Hansapanga, Ühispanga kui ka Forekspanga väljastatava krediitkaardiga maksab sularaha väljavõtmine kliendile 2,5% tehingu summast pluss 30 krooni. Pankade väitel soodustab see kaartide kauplustes kasutamist.

Tasuta on sularaha väljavõtmise teenus vaid MeritaNordbankeni Tallinna filiaali klientidel. Filiaali elektronpanganduse projekti juht Vello Vasser kinnitas, panga Euro-MasterCard toimib kõigis kodumaistes ristkasutusega sularahaautomaatides tavalise deebetkaardina, mistõttu erinevalt teiste pankade krediitkaartidest tehingutasu maksta ei tule.

Sarnaselt teiste krediitkaartidega on MeritaNordbankeni kaardi kasutamine kauplustes maksmisel tasuta, sest pankadega sõlmitud lepingu kohaselt tasuvad keskmiselt 2--3protsendilist tehingutasu kauplused ise.

Krediitkaardi saamiseks tuleb olla vähemalt pool aastat MeritaNordbankeni klient, omades seal palgakontot või tähtajalist hoiust.

Krediitkaardiomanikele avalduvad hinnaerinevused ka aastamaksetes. Vasseri sõnul on MeritaNordbankeni Tallinna filiaali väljastatud krediitkaardi aastamakse 3% ühe kuu limiidist.

Ühispanga elektronpanganduse divisjoni direktor Jaan Tamm ütles, et Ühispanga Visa Classicu aastamaks tuleb uue hinnakirja kohaselt alates teisest aastast senise 500 krooni asemel 400 krooni. Väiksem on ka samalt kontolt avatud teise kaardi maks.

Forekspank on ainsana krediitkaarte pakkuvatest pankadest peale aastamaksu kehtestanud ka igakuise 25kroonise hooldustasu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing