Lühiuudised välismaalt

17. september 1998, 00:00

Leedu tahab tõsta toidukaupade imporditolle 5--10%, et kaitsta kohalikke tootjaid.

Leedu kavatseb tõsta liha, piima, toorsuhkru ja teravilja imporditolle riikidest, millega Leedul ei ole vabakaubalepet, teatas Leedu valitsus.

Leedu peaminister Gediminas Vagnorius ja majandus-, põllumajandus- ja metsandusminister otsustasid tõsta imporditolle teisipäevasel istungil. Vagnorius ütles, et see kujuneb ajutiseks.

Valitsuse hinnangul on Vene kriis mõjutanud tõsiselt 41 Leedu firma tegevust ning valitsus on eraldanud raha, et aidata firmadel palku välja maksta. BNS

Viis Leedu põllumajandustootjate liitu on pöördunud avalikkuse poole nõudega lõpetada ajutiselt põllumajandustoodete sissevedu, et kaitsta kohalikku tootjat, teatab Läti majandusleht Bizness & Baltija.

Leedu seakasvatajate, põllumajandusühistuste, talunike ja linnukasvatajate liidud ning põllumajanduskoda nendivad oma pöördumises, et Leedu põllumajanduses on kujunenud raske olukord.

Väljapääsuna näevad tootjad põllumajandustoodete impordi täielikku lõpetamist teatud ajaks, bartertehingute taaslubamist ja 9% käibemaksu kehtestamist põllumajandustoodetele. ETA

Läti valitsus kuulutas seoses halbade ilmastikuolude ja halvenenud turuolukorraga tänavuse aasta maapiirkondades katastroofiaastaks, ütles Läti põllumajandusminister Andris Ravin?. Läti valitsus otsustas ühtlasi määrata viljale riikliku kõrgendatud kokkuostuhinna.

Ministri sõnul on Läti põllumajandus halbade ilmade ja idaturu kadumise tõttu tänavu kannatanud 36 mln latti ehk ca 860 mln kr kahju. Ministeerium teeb ettepaneku hüvitada iga kaotatud saagihektar 10 latiga. BNS

Ukraina rahandusministeerium avalikustas eile uue võlgade konverteerimise pakkumise välisinvestoreile, mille kohaselt neil on võimalus vahetada nende omanduses olevad lühi- ja keskmise tähtajaga riigikassa võlakirjad dollarites välja antud eurovõlakirjade vastu.

Rahandusministeerium lubab vahetusplaaniga ühinevatele invstoritele osa võlgadest kohe sularahas välja maksta. Pakkumine puudutab eelmise aasta detsembris Merrill Lynchi vahendusel välja antud võlakirju ning grivnades välja antud keskpanga võlakirju. REUTERS-ETA

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing