Salong Eesti heale maitsele

17. september 1998, 00:00

Standardi uus müügisalong annab igal sammul märku, et tegemist on rendipinnaga: väga palju lihtsaid ja odavaid valgusteid, mis on ilmselt liiga väikese võimsusega. Need valgustid annavad ühtlasi kontrastideta üldvalgust. Väljavalgustatud mööblirühmad olnuks kergemini jälgitavad. Klinkerkivist põrand on vastupidav, ent isikupäratu. Positiivse nähtena märkasin, et salongi kujunduses polnud ripplage.

Standardi mööblisalong on sama nägu, mis Standardi mööbelgi: lahendatud Eestis aktsepteeritud heale maitsele vastavates murtud hallikates, rohekates, bee?ikates toonides, omas hinnaklassis arvestatav tegija. Ei üllata ei hea ega halvaga, nii et Harju keskmine.

5 punkti

Üldmulje Standardi uuest mööblisalongist on meeldiv. Suur ja avatud, nagu olema peabki. Kui siseneda, saab kohe hea ülevaate pakutavast, nii et ruumilahendus on funktsionaalne. Kaubavalik on lai: väljas on nii odavamat kui ka kallimat kaupa.

Salongi hele tonaalsus sobis hästi värvilise mööbli taustale. Pisut häiris kivipõrand. Selle asemel võinuks kasutada midagi muud. Ka jäi treppidealune väljapaneku osa veidi hämarasse.

Arvestades, et salongi ümbruskonnas on mitmeid teisi poode, siis tuleb inimene kergemini mitmesse kohta korraga. Samas vajaks salong mõnd viita, sest ta ei pruugi möödujale kohe silma jääda.

8 punkti

Mõjub küllaltki külmalt ja kõledalt, sest toonid ruumis olid külmad. Samas on maitsed erinevad ja selline külmus värvides võib olla taotluslik. Külmi värve peetakse asjalikumateks.

Saali ruumiproportsioon on hästi paigas. Mööbel, mis jääb treppide alla, võiks olla paremini valgustatud. Ka jääb tagumise seina äärne osa näidatavast hämarasse.

Meeldivalt üllatas müüdav kaup, pakutakse väga erinevaid võimalusi. Ekspositsioon on paigutatud nii, et iga osa moodustab omaette terviku.

Veidi võõrastav oli, et sisenedes tundus, nagu astuksid kontorisse, sest laudade taga istusid inimesed, kes tegid tööd. Teenindus jättis aga igati meeldiva mulje.

7 punkti

Sisekujundus jätab väga hea mulje, sest suured aknad lasevad avarasse ruumi rohkesti valgust. Sisetrepid on stiilsed ja elegantsed. Ruumilahendus on äärmiselt funktsionaalne.

Samas, salongi sisenedes peab külastaja läbi minema standardsest ja kohmakast tuulekojast.

Kujunduses on kasutatud pastelseid toone. Ega ruumi disain eriti meelde ei jää. Pigem moodustab kujundus tausta. See taust sobib Standardi mööbliga hästi. Mõni koht võiks rohkem valgustatud olla.

Kokkuvõttes on salong üsnagi keskpärane. Mingeid suuri apsakaid pole, ehituse kvaliteet on normaalne. Ka pole midagi ootamatut või üllatavalt head.

7 punkti

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing