16. september 1998 kell 22:00

Tartu Kroonpress avardab trükivõimalusi

ASi Kroonpress uus peadirektor Andres Kull ütles, et trükikoda kavatseb lähiaastatel muretseda uusi seadmeid ligi saja miljoni krooni eest. Eile käivitatud trükimasin maksis 45 miljonit krooni.

Uus trükimasin võimaldab Tartus trükkida kuni 48leheküljelist ajalehte, millest pool on täisvärvitrükis. Trükimasina võimsus on kuni 40 000 ajaleheeksemplari tunnis. Kroonpressi arendusdirektori Meelis Luhti sõnul võimaldab trükikoja uus sisseseade saada toimetustest materjalid kätte sideliinide kaudu. Sellisel viisil on aasta algusest oma materjale Tartu trükikotta edastanud Pärnu Postimees.

Tallinna ajalehetrükikoja Printall tehniline direktor Evald Tomberg ütles, et nemad käivitavad uue trükimasina novembri lõpus. «See pole Kroonpressi omast sugugi viletsam,» iseloomustas Tomberg.

Samas tunnistas Tomberg, et Kroonpressi teenustepakett on kliendile mugavam. «Arvan, et vähemalt esialgu panevad nad ka mugavama hinna,» lisas ta.

Meelis Luhti kinnitusel hoiab Kroonpress oma trükihinda teiste trükikodadega samal tasemel. Uue trükimasina äriplaan on koostatud kümneks aastaks. Luht loodab, et trükimasin tasub ennast kiiremini ära.

Evald Tomberg väitis, et juba praegu käib Printalli klientide ülemeelitamine Kroonpressi. «Meie teenustest loobumisest on seni teatanud vaid Sõnumileht,» lisas ta.

Meelis Luhti kinnitusel on Kroonpress pidanud uute klientide leidmiseks läbirääkimisi ajalehtedega Äripäev, Kuldne Börs, Soov ja Edasi.

Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov tunnistas, et Kroonpressi pakkumine on atraktiivne. «Printall peab kõvasti vaeva nägema, et meid enda küljes hoida,» lisas Rõtov.

Eesti Päevalehe ASi juhatuse esimees Hando Sinisalu ütles, et nemad pole Tartus tasuta levitatava nädalalehe Edasi trükkimiseks Kroonpressiga veel lepingut sõlminud. «Kuigi pakkumine on arvestatav, teeb meid ettevaatlikuks see, et tegemist on meie strateegilise konkurendiga,» sõnas Sinisalu.

ASi Printall üks osanikke on Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik, Kroonpressi suuromanik on AS Postimees.

Hetkel kuum