Lennuühendus Tartuga ähvardab katkeda

21. september 1998, 00:00

Täna lõpeb Ülenurme lennuväljale antud tegevussertifikaat. Lennuameti inspektorite akti alusel keeldus lennuamet pikendama Ülenurme lennujaama sertifikaati septembri keskel.

Lennuameti inspektoreid ei rahuldanud Ülenurme lennuvälja murenenud maandumisrada ning sertifitseerimata navigatsiooni- ja sidevahendid. Alanud nädalal lõpetatakse Ülenurmel maandumisraja lappimine. ASide Tartu Raadi Lennujaam ja Tartu Lennujaam ühisnõukogu eraldas maandumisraja hädaremondiks 1 035 000 kr.

Teede- ja sideminister Raivo Vare eraldas suvel Ülenurme lennujaama maandumisraja kapitaalremondiks 4,5 miljonit krooni, kuid oli hiljem sunnitud poliitikute sekkumise tõttu käskkirja tühistama.

«Valitsuse tasandil tuleb lõpuks ometi otsustada, millist lennuvälja Tartu vajab,» sõnas reedel Ülenurme lennujaama haldusnõukogu esimees, teede- ja sideministeeriumi kontrolli- ja revisjoniosakonna juhataja Larissa Vinogradova.

Ülenurme lennuväli teenindab peamiselt Tartu lennukolled?i õppureid, kellel koguneb aastas üle 5000 lennu. Lennuväli on tänavu teenindanud ka ligi kahtsada sanitaar-, päästeameti-, piirivalve- ja t?arterlendu.

Ülenurme lennujaama direktori Rein Margi andmeil teenib lennuväli lennundusest ca 400 000 kr aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 19:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing