21. september 1998 kell 22:00

Normalt oodatakse konkreetset teadet võla osas

HF Kapitali ASi analüütik Mairi Tonsiver ütles, et Norma juhatus on seni küll teatanud kokkulepetest AvtoVAZist võla kättesaamise kohta, aga kuni neis teadetes pole midagi kindlat, ei mõjuta need ka aktsiahinda positiivses suunas.

«Väga tore, et nad AvtoVAZis kohal käivad ja võla kättesaamiseks tegutsevad, aga see ei ole siiski piisavalt positiivne uudis, et hinda taas tõsta. Neil olid varemgi mingid kokkulepped,» sõnas Tonsiver.

Tema sõnul mõjuks aktsiahinnale positiivselt vaid uudis, kui Norma teatab, et neil on Venemaalt võlg käes.

ASi Norma suuromaniku Norma Grupi nõukogu aseesimees Andres Järving ütles eile BNSile, et Norma aktsia on börsil kunstlikult tugevasti alla hinnatud turul valitseva pessimismi tõttu.

«Aktsia madal hind võiks teoreetiliselt sundida ettevõtet loobuma oma äriideedest, kuid omakapitali suurus võimaldab Normal täita kõiki võetud ülesandeid,» selgitas Järving.

Ettevõtte tooted on hea tootlusega, mistõttu aktsia hind peaks tulevikus tõusma, ütles Järving.

Ta lausus, et Norma suurima tellija, AvtoVAZi osas on olukord septembris ja oktoobris võrreldes augustiga paranemas. «Käibed juba suurenevad, veel on vaja lahendada vana võlgnevuse küsimus,» märkis ta.

Järvingu hinnangul on Norma suurust arvestades ettevõtte umbes 175 miljoni kroonine debitoorne võlgnevus võrreldes aasta alguse 133 miljoniga küll liiga suur, kuid Venemaa majanduse stabiliseerudes see väheneb.

Järvingu sõnul peetakse läbirääkimisi ka lääne turgude suhtes. Võimalikud partnerid on Opeli tehas Poolas ja Renault' busside tootjad.

Hetkel kuum