Riik toetab suurima spordihalli ehitust

23. september 1998, 00:00

Korvpalliliidu president Priit Vilba rääkis, et valitsus maksab poole oma miljonikroonisest osalusest augustis loodud ASi Rocca al Mare Suurhall sellel sügisel. Ülejäänud osa tasutakse järgmise aasta alguses. Ehitatav korvpallihall läheb kokku maksma 170 miljonit krooni ning selleks korraldatakse välispankade vahel konkurss 65 miljoni kroonise laenu saamiseks, rääkis Vilba. Laenule taotletakse riigikogult riigi garantiid.

Vilba teatas, et 85 miljonit krooni loodetakse saada VIP-toolide ja 40 loo?i müügist. Ülejäänud 15 miljonit krooni peaks tulema Vilba sõnul mõnele suurele kaubamärgile või firmale halli «leivanime» müügist, kelle nime hall kandma hakkab ning kes saaks seal pikaajalise õiguse müüa oma tooteid.

Praeguseks on valminud juba halli esialgne eskiisprojekt Soomes Hartwall-Arena projekteerinud Pro-Ark OY poolt.

ASis Rocca al Mare Suurhall suurima osalusega ASi Lemminkäinen Eesti peadirektori Avo Lillemäe väitel loodetakse optimistlikuma prognoosi kohaselt juba sellel aastal ehitustöödega alustada ning järgmisel sügisel spordihall avada. Ligi 2600 m² suurusele alale ehitatav kolmekorruseline hoone sisaldab Lillemäe sõnul kahte korvpalli- ning kahte võrkpalliväljakut. Pealtvaatajatele luuakse 6100 istekohta, kontsertidel mahuks sinna kuni 10 000 inimest. Ehitustöid tehakse arvestusega, et tulevikus saaks spordihalli ka jäähokiväljaku teha, rääkis Lillemäe.

Maailmatasemel kontsertide korraldamise teemal on räägitud ka Eesti muusikaärimeestega, kes andsid Lillemäe sõnul oma kirjaliku nõusoleku aastas isegi kuni 20 esinejat siia tuua.

Päevasteks aegadeks sõlmitakse linna kui ühe omanikuga leping koolilaste tasuta ürituste ja treeningute aegade kohta, märkis Lillemäe.

Valminud äriplaani kohaselt hakkab projekt Lillemäe väitel tulu tootma juba esimesel aastal ning teenib oma kulutused tagasi 7--8 aastaga. «Amortisatsiooniajaks on äriplaanis märgitud 25--30 aastat,» täpsustas ta.

Kuigi esialgu osaleb Lemminkäinen Eesti projektis 40 protsendiga, kavatsetakse ehitustööde valmimise järel omanikeringist väljuda, rääkis Lillemäe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing