23. september 1998 kell 22:00

Kohvi kõrvale värske raamat

Raamatupoe ja kohviku kujundus on väga eripärane. Tartus on taolisi punasest tellisest vabrikuhooneid väga vähe ja tore on see, et üks neist on ilusasti korda tehtud, mitte ära raisatud.

Enamasti on raamatupoodide puuduseks just see, et ostja peab oma valikut tegema kitsastes oludes. Mattiseni raamatupoes seda probleemi ei ole, ruumi jätkub. Kohvik on raamatupoele väga sobivaks täienduseks. Omapärast hõngu lisavad kujundusele vanad trükimasinad.

Valitsevad nooruslikud värvid. Põrand tundub mulle veidi liigagi kirju. Igatahes paistab kõik olema mõnuga tehtud, iga asi on õdusalt paigas ega mõju pealetükkivana.

8 punkti

Kohvik on esmaklassiline, Tartu parim. Poe poolel on küll natuke pime, aknad jäävad väikeseks, aga see võib olla minu isikliku maitse küsimus, sest mulle meeldib, kui kõik on valge ja särab. Poe lahendus on äärmiselt funktsionaalne. Iselaadset hõngu lisavad majale vanad trükimasinad -- see hoone on ju väga pikka aega olnud seotud trükindusega, nii et sellised rekvisiidid on väga sobilikud.

Kuigi raamatupoe värvid on küllaltki intensiivsed, silma need ei häiri. Rohelised riiulid sobivad seinte äärde suurepäraselt.

Ka on raamatupoel ja kohvikul väga sobiv asukoht: veidi eemal linna melust, aga täiesti linna keskmes.

8 punkti

Wilde on kujunenud tõeliseks Tartu inimeste lemmikkohaks. Eriti tänuväärne on see, et ajaloolisest majast pole tehtud eurokohvikut.

Mulle meeldivad kõige rohkem sohvad seinte ääres. Erakordsust lisavad hoonele vanad trükipressid, mis pidavat veel töötamagi. Kohvikunurgas seisab klaver ja mina olen juhtunud kord siis kohvikusse, kui üks külastaja istus klaveri taha ja lihtsalt improviseeris.

Raamatupood on väga suure valikuga. Kujunduses domineerib punakas telliskivi, mis jätab mõnusa rahuliku mulje. Poest leiab kergesti raamatu, mis sind parasjagu huvitab. Et kaupluses on kaks letti, ei teki kunagi ebameeldivaid järjekordi.

9 punkti

Idee jätta kohvikusse vanad trükipressid on igati tervitatav, selle peale igaüks ei tule. Need torkavad kohe silma ja loovad põhimiljöö. Õdusust lisavad pildid kohvikuseintel. Raamatukauplus on igati tasemel: ruumi on piisavalt ja raamatud hästi nähtaval. Kui tahad mõnd raamatut lähemalt vaadata, siis saab seda teha mugavates nurgakestes. Põranda värvid tunduvad esmapilgul natuke liiga intensiivsed, kuid need lähevad taustaga hästi kokku. Ehituslikult on muidu küllaltki lihtsalt läbi aetud, aga seintega on vaeva nähtud. Fuajee on väga hästi välja kukkunud: jõuline, puhas, silm puhkab peal.

9 punkti

Hetkel kuum