Lauatelefon sekretäri asemel

24. september 1998, 00:00

Ühise omadusena on kõigil täna testitavatel lauatelefonidel automaatvastaja.

Nii Grundig TAM-300 kui ka Siemens Euroset 835 kasutavad digitaalset automaatvastajat, mis salvestab teated digitaalsele mikroprotsessorile.

Esimese põlvkonna automaatvastaja Panasonic KX-T2470 lindistab teated kassetile. Plussina ei pea digitaalsel telefonil ootama kasseti kerimist, samas on digitaalsel kujul salvestatud teateid keeruline säilitada.

Kõik kolm testitud telefoni võimaldavad kasutada kaugjuhtimist, seega saab ise oma telefonile helistades kuulata sinna saabunud teateid.

Grundigi ja Siemensi mudelitel on sama salvestusmaht -- 14 minutit. Ühe teate salvestusaja pikkus on mõlemal muudetav. Panasonicu kassetile mahub teateid 60 minuti jagu. Siemens ja Panasonic salvestavad ka tavalist telefonikõnet.

Siemens näitab jäetud teadete loetelu ekraanil, Grundig teadustab saabunud teate kuupäeva ja kellaaja, kuid selle mõistmiseks peab oskama saksa keelt.

Kõigile kolmel telefonil on mikrofon ja kõlar «käed vabad»-re?iimis kõnelemiseks.

Kui Grundigil hõlmab kordusvalimine kolme viimast numbrit, siis teised võrreldavad telefonid võimaldavad ainult ühe numbri uuestivalimist. Grundigil on ka rohkem kiirvalimismälukohti -- 20 Panasonicu ja Siemensi kümne vastu. Lisaks saab Grundigi telefonil kasutada erinevaid helisemismeloodiaid.

Ka disainilt on teistest võrreldavatest telefonidest üle Grundig TAM-200, mis oma ümarate vormidega tundub näitavat uut suunda lauatelefonide kujunduses. Hinnalt on võrreldavatest mudelitest kalleim Panasonic.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing