Võlanõue Lepiksoni vastu

25. september 1998, 00:00

«Nõue on absurdne, sest Hartmann & Partner pole Baltreiliga kunagi lepingut sõlminud, võla tekitaja on Hartmanni endine töötaja Sergei Samarin, kes tekitas kahju meie teadmata,» ütles endine siseminister Robert Lepikson teisipäeval.

«Politseisse pöördusime seetõttu, et erinevalt varasematest lubadustest keeldus Hartmann & Partneri kaubavedusid korraldanud maksuvaba firma Channel Union esindaja Sergei Petrov suvel 3,4 miljoni dollarilist (47 mln krooni) võlga tasuma,» rääkis ASi Baltreil juhataja Vladimir Vinogradov. «Petrov teatas, et pidas nõu advokaatide ja Lepiksoniga, kes ei pidanud vajalikuks maksta,» lisas ta.

Robert Lepikson kinnitas, et kuulis firmast Channel Union esimest korda alles suvel, kui tema kontorisse jõudsid materjalid Channel Unioni võla ja seoste kohta firmaga Hartmann & Partner. «Mul ei ole kunagi selle firmaga mingit pistmist olnud,» rääkis Lepikson.

Lepikson tegi 19. augustil kaitsepolitseile avalduse raha väljapressimise kohta. Kaitsepolitsei saatis materjalid edasi majanduspolitseisse. Baltreil esitas 27. augustil omakorda politseile avalduse kriminaalasja algatamiseks vara ebaseadusliku omandamise kohta.

Firma Channel Union esindaja Sergei Petrov ütles, et kogu segaduse on tekitanud Channel Unioni juht ja omanik Sergei Samarin, kes on osutunud suuremat sorti petiseks. «Siin on vaja Interpoli, et kogu võrk lahti kaevata,» sõnas Petrov.

Robert Lepikson tunnistas, et Sergei Samarin on tema tuttav, aga tänaseks on nende koostöö lõppenud. «Sellest ajast, kui Samarini isetegevus paari aasta eest välja tuli,» täpsustas ta.

Lepiksoni väitel tegi Samarin ringi firma Hartmann & Partner aruandeid ja ajas selle firma varjus oma äri.

Üle kahe aasta tagasi sõlmisid Channel Union, Tad?ikistani alumiiniumitehas ja Baltreili osanik Transrail lepingu, mille järgi kustutab tehas 142 mln kr suuruse võla raudteefirmale Hartmanni kaudu, kes saab raha tehase alumiiniumi müügist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing