27. september 1998 kell 22:00

Lahekalda valib ehitaja novembriks

«Aktiivsed läbirääkimised käivad kolme ehitusfirmaga,» ütles ASi Lahekalda juhatuse esimees Sulo Nigul.

Nigul ei välistanud, et läbirääkimisi võidakse alustada veel mõne ettevõttega, kui senistel kohtumistel pooli rahuldavates tingimustes kokkuleppele ei jõuta.

Niguli sõnul on ka võimalik, et pooli rahuldavad tingimused võivad tähendada seda, et esimese etapi ehitajast võib saada kogu projekti ehituse peatöövõtja.

«Äraütlevat kirja ei ole me kellelegi saatnud,» sõnas Nigul.

Lahekalda miljardikroonise kogumaksumusega elamukvartali esimese etapi ehituskonkursile tegid eelpakkumuse Eesti Ehitus, Merko, EMV ja Lemminkäinen Eesti. Ühispakkumuse tegid FCM ning Koger & Sumberg.

Niguli sõnul oli pakkumuste hinnaerinevus umbes 10--15 protsenti. «Kui tööde maht on garanteeritud, võivad ehitusfirmad teha ka väga atraktiivseid pakkumisi,» sõnas ta.

Nigul tõdes, et peale ehitushinna ja tööde mahu on praegu oluliseks läbirääkimiste teemaks maksetingimused.

Intressimarginaalide tõus ja karmistunud eluasemelaenu sõel on Niguli sõnul tekitanud probleemi, millega aasta tagasi projekti käivitamisel ei arvestatud.

«Praegu tegeleme ka sellega, kuidas kindlustada meie ostjatele laenu saamise baastingimused,» rääkis Nigul. «Kui me seda ei lahenda ja olukord Eesti turul ei muutu, oleks Lahekalda ehitamine nagu lattu tootmine.»

Lahekalda elamukvartali korteri ostuks oli septembri alguses lepingu sõlminud või sõlmimas üle 30 inimese. Neist umbes kolmandik oli firma andmetel tasunud ka esimese sissemakse, 10 protsenti korteri maksumusest.

Korterite ruutmeetri hinnaks kujuneb 12 000 kuni 13 000 krooni. BNS

Hetkel kuum