28. september 1998 kell 22:00

Bergmann ootab Preatoni pakkumust

Andres Bergmann ütles eile, et ta pole veel Preatoniga kohtunud ja EVEA Panga aktsiaemissiooni ostu arutanud, kuid kavatseb seda teha kohe, kui Preatoni Eestisse saabub. «Mul pole selle tehingu vastu midagi, sest pangale on aktsiakapitali laiendamine kasulik, kuid ma tahan Preatonile esitada kõik need küsimused, mis selliste tehingute puhul ikka esitatakse,» sõnas Bergmann.

Bergmanni väitel oli Preatoni ettepanek EVEA Panga 125 miljoni kroonise aktsiaemissiooni ostuks tehtud kiirustades, sest kõik emissiooni tehnilised küsimused on läbi arutamata ja lahendamata. EVEA Panga nõukogu otsustas emissiooni kinnitamiseks 3. oktoobril kokku kutsuda erakorralise aktsionäride koosoleku.

Kui suurt hääleõigust Bergmanniga seotud ettevõtted tulevases EVEA Panga nõukogus endale soovivad, ei osanud Bergmann enne Preatoniga kohtumist öelda.

«Põhimõtteliselt ei taha me Preatonit takistada, kui ta ei soovi midagi sellist, mis meile vastuvõetav pole,» lisas ERA Panga juhatuse esimees Jaak Kiiker.

Kui Andres Bergmanniga seotud firmad aktsiaemissioonis ei osale, langeb nende osalus EVEA Panga aktsiakapitalis 10 protsendile.

Jaak Kiiker ei pidanud tõenäoliseks, et ERA Pank selle või järgmise aasta jooksul EVEA Pangaga ühineb. Samas võib sobiva hinna puhul tulla kõne alla osaluse müümine EVEA Pangas, lisas ta.

Kiikeri kinnitusel pole Ernesto Preatoni avaldanud soovi ERA Pangast olulist osalust omandada. «Minuni pole jõudnud isegi vihjeid, et Preatoni oleks meie kohta mingeid andmeid kogunud,» sõnas ta.

Hetkel kuum