Lühiuudised välismaalt

29. september 1998, 00:00

Tolaram Balti Grupp omandas Leedus tekstiiliettevõtte Alytaus Textile, saades nii suurimaks tekstiilitootjaks regioonis.

Alytaus Textile'i mullune käive ulatus 670 miljoni kroonini.

Tolaram Balti Grupp on järk-järgult omandanud Baltimaades tekstiili ja kunstkiudu tootvate ettevõtete keti, ütles Tolaram Balti Grupi esindaja Maris Sarmulin.

Tolarami peamised investeeringud on suunatud Tallinnas asuvasse tekstiilifirmasse Baltex 2000, Sindi firmasse Lotus Colours ning Kehra paberi- ja tselluloositehasesse Horizon. BNS

Venemaal registreeriti aasta esimese kaheksa kuuga 163 679 majanduskuritegu, mis on 18,8% rohkem kui mullu samal ajal.

Enim on sagenenud kuriteod finantssfääris -- 43%, ja tarbijaturul -- 42%. «Kuritegude t?empioniks» on kaubandus, kus pandi toime enam kui 36 000 kuritegu, ja põllumajandus, kus majanduskuritegude hulk oli enam kui 28 500. Kohtusse on jõudnud enam kui 96 500 kriminaalasja. RIA NOVOSTI-ETA

Läti Panga president Einars Rep?e on ainus tänavu maailma 600 mõjuvõimsaima finantstegelase pingeritta pääsenud Balti riikide finantsist.

Rep?e konservatiivne poliitika on hoidnud lati stabiilsena ning on võimaldanud riigil saavutada tugeva kuueprotsendilise majanduskasvu, kirjutas pingerida koostav ajakiri Global Finance.

Kõige mõjuvõimsamaks finantsistiks tunnistas Global Finance USA keskpanga juhi Alan Greenspani.

Venemaa on esindatud 15, Ukraina ning muud SRÜ riigid kahe finantsistiga. BNS

Sotsiaaldemokraatide võit Saksamaa valimistel võib tekitada probleeme Euroopa Liidu idasuunalisel laienemisel, ütles Soome peaminister Paavo Lipponen.

«Me peame oleme valmis, et laienemine kujuneb keeruliseks. See võib võtta plaanitust rohkem aega,» ütles Lipponen intervjuus Soome YLE-le.

«Tööjõu vaba liikumine idast mõjutab eelkõige Saksamaad,» ütles ta. REUTERS- BNS

?veits otsustas pühapäeval toimunud rahvahääletusel suurendada aastast 2001 järk-järgult veoautode teemaksu. Hindade tõus puudutab ka välismaist transporti.

Teemaksu kavatsetakse kasseerida lasti raskuse ja kilometraa?i alusel. DPA-ETA

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing