Reformistid ei võta maksuväitlust tõsiselt

29. september 1998, 00:00

Mõni sõna vastukajaks Jürgen Ligi kommentaarile (vt Äripäev, 15.09).

Osalesin maksumaksjate ühingu diskussioonil «Astmeline tulumaks» tavakodanikuna, kes sinna minnes pigem pooldas proportsionaalset tulumaksu.

Diskussiooni keskel palus selle läbiviija Ülo Vooglaid rahval istuda saalis ümber: ühele poole need, kes pooldavad proportsionaalset tulumaksu, teise -- astmelise tulumaksu fännid, ja keskele need, kes ei ole end määratlenud ei ühe ega teise seisukoha pooldajatena. Vahemärkuseks -- astmelise tulumaksu pooldajaid oli mõne inimese võrra rohkem ja end ei määratlenud ligikaudu paarkümmend kuulajat. Ka mina istusin nüüd juba end määratlemata jätnute seltskonda.

Annan endale aru, et maksusüsteemi muutmine on ühiskonnas väga tõsine samm, seda enam, et meil puudub korralik analüüs, kuidas see mõjutab Eesti ühiskonda kaugemas perspektiivis.

Üheks minu kõhkluse põhjuseks oli muu hulgas ka see, et Reformierakond, veendunud astmelise tulumaksu vastane, ei olnud võtnud seda diskussiooni tõsiselt. Kahjuks! Ometi oli see üle mitme aasta esimene seaduseelnõu laiem arutelu.

Juba teist-kolmandat korda pidin tõdema, et Jürgen Ligi esinemine pole veenev. Kolme minutit oleks saanud hästi kasutada, kui oleks esinenud läbimõeldult. Ega lehma sabaga lööma tulles ennast targana ei näita. Ja mulle tundub, et nüüd valab ta viha oma allajäämise pärast Äripäevas ilmunud kommentaaris välja. Kuid argumente on ka siin vähe, pigem upitatakse ennast teist maha tehes, mitte oma paremust tõestades. Veel kord kahjuks!

Omalt poolt tänan maksumaksjate ühingut, kes võimaldas tavakodanikel üritusel osaleda ja soovin jõudu selliste diskussioonide jätkamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing