Diktofon juhitav ka pedaaliga

01. oktoober 1998, 00:00

Täna võrreldavatest on kaks digitaalsed ja üks tavaline mikrokassetiga diktofon. Panasonic RN-502 võimaldab lindistada heli mikrokassetile ja seejärel taasesitada. Philips Speech Mike salvestab heli digitaalsel kujul arvuti andmekandjale, kus saab seda töödelda.

Toshiba ja Philipsi eeliseks on võimalus helilõike indekseerida. Toshiba salvestab kuni 99 lõiku. Ekraanilt on näha salvestatud lõikude arv, iga lõigu ajaline kestus ja salvestiste kogukestus. Kestuse saab teada ka lindistuse ajal spetsiaalsele nupule vajutades. Philips lubab helilõike indekseerida väiksemas mahus. Kassetti kasutaval Panasonicul täidab sarnast funktsiooni lindiloendur.

Philipsi diktofonil on eraldi nupud, mis aitavad dubleerida arvutihiire tööd, kuna see seade töötab arvutiga ühendatuna. Samalaadne Philipsi diktofon on saadav ka kaasaskantavana. Panasonicu eelis digitaalsete diktofonide ees on, et heli võib salvestada kahe kiirusega. Tavalise 2,4 cm asemel lindistab Panasonic ka poole aeglasemalt -- 1,2 cm sekundis. Sellise salvestuse korral mahub ühele kassetile poole rohkem materjali. Kuid digitaalsetelt diktofonidelt võib lindistatut kiiresti maha kustutada. Kõigil kolmel diktofonil on automaatne hääle salvestuse funktsioon, mis lülitab diktofoni tööle siis, kui mikrofoni saabub helisignaal. Erinevalt digitaalsetest diktofonidest saab Panasonicule peale sisseehitatud mikrofoni veel ühe mikrofoni juurde ühendada.

Ülikerge Toshiba diktofoni miinuseks on lühike tööiga. Salvestusre?iimis peavad patareid vastu kõigest kaks tundi. Aparaadi tunniajane lindistusmaht jääb küll selle piiresse, kuid liiga sage patareide vahetamine läheb kulukaks.

Philips Speech Mike on mõeldud inimestele, kel on vaja salvestatavat infot töödelda. Diktofoni standardvarustusse kuulub kolme pedaaliga pult. Pedaalile vajutades saab helifaili arvutis kuulata ja edasi ning tagasi kerida, mis lihtsustab ja kiirendab salvestise töötlemist. Samuti saab seda häälefaili arvutiga edasi saata või säilitada. Philipsi heli saab kuulata nii diktofoni kõlari kui ka arvuti multimeediaseadmete kaudu. Lisavõimalused teevad Philipsi teistest võrreldavatest seadmetest 10--20 korda kallimaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 19:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing