30. september 1998 kell 22:00

Eurokit? teabekeskuses

Mulle meeldib ekspositsiooni põhiplaneering. Piisavalt jagub ruumi ja kunstitarbed olid välja pandud ringletil, kus sai neist väga hea ülevaate. Et müüakse värvilisi asju, siis on õige, et värvilahendus on põhitoonidelt must-valge. Kui minu teha oleks olnud, siis müügiinventari oleksin valinud teistsuguse. Marmori imitatsioon on küsitava väärtusega.

Lakke pandud peeglid muutsid ruumi ühelt poolt küll elavamaks, aga minu pärast võinuks nad seal olla, aga võinuks ka mitte olla.

Tõenäoliselt on olnud keskuse sisustamise võimalused piiratud ja nendest on võetud viimane.

Teabekeskuse nime kohaseks muudab selle koha personal.

7 punkti

Selline koht on Tallinnale väga vajalik. Ringi jalutades on, mida vaadata: kõik vajaminevad teoreetilised ja praktilised vahendid kunstitööks on olemas.

Samas jääb saalis puudu avarust ja õhku. Vaja oleks sellist keskkonda, kus sa võid tulla ja veeta kunsti seltsis kas või pool päeva. See nõuaks eraldi nurgakesi ja istumiskohti.

Ruumi paigutus on väga ratsionaalne ja praktiline. Kujunduses midagi silmatorkavat pole. Keskuse koht on valitud väga sobiv, sest tõenäoliselt käivad taolises kohas kõige rohkem just kunstitudengid.

Kuigi enne külastamist eeldasin kohalt midagi muud. Ootasin kunstiraamatukogu ja infokeskust.

7 punkti

Omal kohal oleks selline sisekujundus kas kontoris või kaubatänaval: tavalised ripplaed, tüüpiline kaubanduskeskuse mööbel, mida eriti sagedasti kasutati paar aastat tagasi. Põrandal on äärmiselt tavalised plaadid, mille hea omadus on see, et neid on kerge puhastada. Laes andsid huvitava aktsendi peeglid, ent teisalt muutsid nad niigi range kujundusstiili veel steriilsemaks.

Kui tegu olnuks kontoriga, siis võinuks kujundust igati stiilseks ja kordaläinuks pidada. Kunstiakadeemias asuvalt kohalt oleks oodanud enam loomingulisust ja huvitavaid lahendusi ning rahutut lõbusust.

Ekspositsioon on hästi nähtav ja osta on sealt tõenäoliselt mugav.

5 punkti

Keskusest on valmis kunstitarvete ja -raamatute kauplus. Raamatukaupluses on tehtud halvas mõttes euroremont. Lagi ja laevalgustid on võetud peaaegu valimatult. Kasutatud on kõige lihtsamaid vahendeid. Ruum on nii pisike, et sinna on kitsikus juba sisse programmeeritud. Sisekujundus on steriilne ega haaku kalli kaubaga. Tundub, nagu oleks tegu ühe lihtsa firma kontori või apteegiga.

Kunstitarvete poolel tekib küsimus, kas kunstiinimesed on tõepoolest sellised vargad, et kõik müüdav tuleb klaasi taha peita. Eurokit?: marmoriimitatsioon tundus kunstipoes eriti kummaline. Suured ja palju näitamise võimalusi pakkuvad aknapinnad on kasutamata.

5 punkti

Hetkel kuum