Auto endale esimesena

02. oktoober 1998, 00:00

Tuleb olla esimeste hulgas, sest aasta pärast pole auto ostmisel enam mõtet, leiab Tartu Astri poodide keti omanik Väino Põllumäe.

«Tegelikult ma ei oskagi öelda, kas ma tahan olla esimene või mitte,» arutleb Põllumäe ja nendib samas, et kui tõepoolest on tegemist uue sõiduautoga, siis tuleb tingimata olla esimeste ostjate hulgas, muidu pole auto soetamine enam justkui prestii?ne.

Suvel demonstreeris Kroonikas oma tuliuut seitsmekohalise hinnaga Lincolni turvafirma ESS suuromanik Urmas Sõõrumaa. Eksklusiivsuse etaloniks on siiski jäänud peaasjalikult Mercedes, mille uusi modifikatsioone võivad endale lubada vaid üsna edukad.

«Tallinnas on uue S-klassi ostjaid juba palju,» tõdeb Põllumäe. «Tegelikult on juba vanast ajast niimoodi, et kui uus auto turule tuleb, siis on hulk inimesi, kes tahavad seda endale just esimesena,» räägib ta.

Mercedese keskuse juht Väino Kaldoja sõnul on uue S-klassi Mercedese ostmise vastu tõsist huvi tundnud kaheksa eraisikut.

«Nende nimesid ma avalikustada ei tohi,» ütleb ta kohe. Kaldoja väitel on tegemist eksklusiivse autoga, mida piiramatult Eestisse ei tule. «Auto võib maksta kuni 1,5 miljonit krooni,» nendib ta veel.

Samuti on Kaldoja sõnul avaldanud soovi uut Mercedest osta umbes paarkümmend Mercedese keskuse senist klienti.

Püüdes jõuda Nissaneid maale toova ASi Fakto juhi Leho Siimsenini, oli võimalik suhelda vaid tema sekretäriga.

«Ma arvan, et esimene, keda härra Siimsen soovitaks, oleks Robert Lepikson,» lausub sekretär vastuseks küsimusele, kas Siimsen võiks nimetada mõnda ärimeest, kelle ambitsioon on osta uus auto esimesena.

Vahepeal siseministri leiba maitsnud ärimees Robert Lepikson salgab maha oma huvi omandada auto Eestis tingimata esimesena. «Ma pole ühtegi autot esimesena saanud -- ostsin Jaguari, see polnud esimene, Mersu d?iip ei olnud samuti,» räägib ta.

Mercedese M-klassi d?iibi kohta ütleb Lepikson, et selle hinna ja kvaliteedi suhe ei olnud sobiv ning seepärast ta sellest loobus.

«Mul on praegu Audi S8, mis vastab minu vajadustele, minu meelest on meie muutliku kliima juures neljarattaveoga auto vajalik, sest tagarattaveoga auto, nagu on see uus S-klassi Mersu, ei sobi talveks,» kõneleb Lepikson oma autoeelistustest.

«Tegelikult võib ju juhul, kui soovitakse osta uus auto esimesena, tellida see otse tehasest,» ütleb ta lõpetuseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing