1. oktoober 1998 kell 22:00

Baltika ostab poole Virulasest

Kahe firma müügivõrkude ühendamise korral kasvab Virulase müük samas tempos Baltika kasvuga, ütles Baltika juhatuse esimees Meelis Milder.

«Baltika grupis ei saa ükski tütar kinnitada eelarvet alla viieprotsendilise käiberentaabluse, sama kehtib ka Virulase kohta,» lausus Milder. Virulase selle aasta käibeprognoosilt 55 miljonit krooni oleks ettevõtte minimaalne puhaskasum 3 miljonit krooni, selgitas ta. Virulane on tänavuse aasta puhaskasumiks prognoosinud 1,2 miljonit krooni.

Virulane tegi suure hüppe eelmisel aastal, kui käive kasvas 54 miljoni kroonini ja ettevõte teenis puhaskasumit 3,4 miljonit krooni. «Sellelt tasemelt on aga raske üksi edasi minna ja eks see on ka üks põhjus, miks nad meie poole pöördusid,» ütles Milder. Tema kinnitusel on Virulase kasumi suurendamise võti müügimahu suurendamine, mis Baltika müügivõrgu abil peab kasvama samas tempos grupi teiste ettevõtetega 15--20 protsenti aastas.

«Niigi miinimumi viidud kulude kokkuhoiu pealt seal suurt võitu ei saa,» tõdes Milder. Pigem on seal kasulik õpetus Baltikale, kuidas hoida administratsiooni arv väike, lausus ta. Virulase ligi 500 töötajast ei ole otse tootmisega seotud 25.

Virulase juhataja Liina Kalda on Baltika näol strateegilise investori kaasamist põhjendanud aktsionäride huviga aktsiate eest raha saada.

Virulase aktsiate ost on Baltikale ka finantsinvesteering, sest grupi teiste ettevõtetega võrdse käiberentaabluse saavutamine tõstaks Virulase aktsia väärtust 50 protsendi võrra, ütles Meelis Milder.

Baltika maksab Virulase aktsionäridele iga 200kroonise nimiväärtusega aktsia eest 210 krooni ehk 5 protsenti üle aktsia nimiväärtuse. Meelis Milderi kinnitusel ei müü oma 17,9protsendilist osalust Virulase juhtkonna liikmed. «See oli ka osa meie kokkuleppest, et Baltika kõrval on ettevõttel teine tõsine omanik,» märkis Milder. «Baltikal ei ole mõtet oma esindajat sinna juhtima saata, pigem on vajalik seni head tööd teinud juhtkonna motiveerimine,» lisas ta.

Virulane kuulus enne erastamist kergetööstuskontserni Estar õmblustootmiskoondise Baltika ühe lülina. Virulase erastas töökollektiiv AS Virulane 1994. aasta jaanuaris.

Sel kevadel laiendas Virulane fondiemissiooniga aktsiakapitali kolmekordseks 8,6 miljoni kroonini. Virulane õmbleb meeste ja naiste pealisriideid Rakveres, Ahtmes ja Kundas. Toodangust kaks kolmandikku ekspordib Virulane Baltimaadesse ja Skandinaaviasse.

Hetkel kuum