1. oktoober 1998 kell 22:00

Estikot pole kriis mõjutanud

Hellenurme andmeil on Estiko täitnud kaheksa kuuga oma aastatagusest netokäibe prognoosist 85,4 protsenti. Konsolideeritud puhaskasumi prognoos on 10 miljonit krooni, millest on täidetud 60 protsenti.

«Tootmis- ja kinnisvarasektor on jätkuvalt kasumit tootnud,» iseloomustas Hellenurm. «Kui aasta lõpuks jõuab kaubandus nullkasumisse, näitab see, et valisime Rotagrupi ASi näol õige partneri.»

Spari kauplusteketiga hulgimüügi ja logistika liitmine on siiski ennustatust kallimaks läinud, tunnistas Hellenurm.

Venemaale pole Estiko oma plasttooteid otse müünud alates 1992. aasta suvest. Väikesed mahtude langused Estiko kiletoodangu põhitarbijalt piimatööstuselt on kaetud eelkõige Soome ekspordi kasvuga, rääkis Hellenurm.

Tema sõnul ületavad plasttoodete tellimused ASi Estiko-Plastar tootmisvõimsused. Lähema viie aasta jooksul kavatseb Estiko investeerida eelkõige tootmisse ning suurendada tootmise mahtu kolm korda.

Kasumlike kinnisvaraprojektidena nimetas Hellenurm E-Kaubamaja Tartus ja Vesse keskust ning Punase tänava kinnistut Tallinnas.

Emajõe ärikeskuse büroohoone müüki pidas Hellenurm normaalseks. Praeguseks on välja müüdud või renditud 46,8 protsenti pinnast.

«Ärikeskuse puhul ei saa veel kuludest-tuludest rääkida,» seletas Hellenurm. «Meie intressikulu hakkab jooksma näiteks alates novembrist.»

Estiko aktsia maksis börsil eile 6,5 krooni. Hellenurme sõnul on aktsia bilansiline maksumus 17 krooni. «Kui arvestada, et meil on omavahendeid 200 miljonit krooni, peaks aktsia hind olema 40 krooni,» spekuleeris Hellenurm.

«Kahju, et mul raha ei ole, muidu ostaks Estiko aktsiaid kokku.»

Hellenurme andmeil kuulub Estikost praegu 32,8 protsenti legaalsele väliskapitalile.

Hansapanga analüütiku Heikki Källu hinnangul on Estiko normaalne ettevõte, kuid neil ei ole paraku seda, mis oleks tõsiselt huvitav.

«Kardan ka seda, et investorid pole täpselt aru saanud, millega see ettevõte üleüldse tegeleb,» lisas Källu. «Estiko struktuur võiks läbipaistvam olla. Et oleks selge, mis bisnis mida endast kujutab.»

Hetkel kuum