1. oktoober 1998 kell 22:00

Muugale kavandatakse konteinerterminaali

«Tegemist on Eestis tuntud firmadega, kelle seast valitakse võitja välja kuu aja jooksul,» ütles Tallinna Sadama arendusdirektor Aare Kitsing.

Kitsingu sõnul on valikukriteeriumeid palju, eelkõige pakkumuse suurus ja kasulikkus sadamale ning pakkuja ehitamise garanteeritus.

«Kui nüüd pakkumuste väljavõtteid vaadata, siis saab ehitaja kindlasti ära otsustatud,» märkis ta.

Kitsingu sõnul ei saa töödega alustada ilmselt enne järgmise aasta suve, sest riigimaale hoonestusõiguse seadmisega kaasnev bürokraatia võtab palju aega.

Terminaali hoonestusõiguse seadmise tähtaeg on 50 aastat ja hoonestusõiguse aastatasu algsuurus konkursi korras leitavale operaatorile 324 500 krooni.

Muuga konteinerterminaal on kavandatud välja ehitada kahes järgus. Esimese järgu aastaseks läbilaskevõimsuseks on planeeritud 60 000 tingkonteinerit ning see läheb Kitsingu sõnul maksma vähemalt 200 miljonit krooni.

Terminaali täisvõimsuseks on kavandatud 200 000 tingkonteinerit aastas ja kogu kompleks koos seadmetega läheb maksma kuni 400 miljonit kroon.

Kitsingu sõnul on terminaali täpset valmimisaega praegu raske öelda, sest see sõltub juba operaatori plaanidest ja maailma konteinervedude turul kujunevast olukorrast.

«Me arvestame, et lähiaastatel peaks ida-lääne-suunaline konteinerkaubandus kiiresti kasvama. Küllap ka Venemaa majandus varsti edasi liikuma hakkab,» ütles ta.

Esialgu säilib Kitsingu sõnul ka Tallinna kesklinna sadama konteinerkaupade terminaal, kuid kõne alla võib tulla selle raudteeharu likvideerimine, kui see hakkab kesklinna liiklust segama. BNS

Hetkel kuum