5. oktoober 1998 kell 22:00

Forekspank kaotas hoiuseid

Forekspanga turundusdirektori Ranno Pajuri sõnul põhjustas raha väljavoolu turul levinud kuulujutud Forekspanga raskustest ja mõningate huvigruppide antud soovitused.

Pajuri lisas, et pärast Eesti Panga nõukogu neljapäevaõhtust otsust olukord paranes ja reedel tuli panka sisse 20 mln krooni.

Pajuri avaldas lootust, et paari päeva jooksul hakkab panka raha sisse tulema enam kui välja minema.

Forekspanga hoiustajad viisid raha Ühis- ja Forekspanka. Ühispanga kontorite juhtimise divisjoni direktori asetäitja Priit Kuusik ütles, et eelmise nädala lõpus on Ühispangal klientide juurdetulek kasvanud. Kui keskmiselt lisandub pangale 300 klienti päevas, siis reedel ja laupäeval lisandus 665.

Forekspanga tähtajalise deposiidi lepingus sisaldub punkt, mille kohaselt kliendil ei ole õigust lepingut ennetähtaegselt lõpetada ja raha pangast välja viia.

Pajuri sõnul on tähtajaline hoius samaväärne pangalaenuga. «Pole mõeldav, et pank helistab laenusaajale ning nõuab kogu raha tagasi.»

Pajuri sõnul saab klient juhul, kui tal raha vahepeal hädasti tarvis on, pangast deposiidi tagatisel arvelduskrediiti.

Priit Kuusik lausus, et Ühispangas on kliendil õigus tähtajalist deposiiti varem lõpetada, kuid siis kaotab ta õiguse lisaintressidele.

Hansapangahoiuste arendusjuht Saale Rekkaro lausus, et Hansapanga klientidel on õigus tähtajalise deposiidi leping enne tähtaega lõpetada, kuid sellisel juhul arvutatakse intress ümber nõudmiseni deposiidi intressiks.

Hetkel kuum