G7 finantsturgudele toetust ei pakkunud

06. oktoober 1998, 00:00

Dollari kurss alustas uut nädalat taas langusega Saksa marga suhtes. Reedel saavutatud viimase 20 kuu madalaimat taset ei ületatud, sest nädala lõpp New Yorgi turgudel lõppes dollarile soodsalt. Nädalavahetusel toimunud seitsme juhtiva tööstusriigi rahandusministrite ja keskpankurite kokkusaamise tulemused valmistasid investoritele aga pettumuse.

Suur seitsmik kordas küll juba tuntud käibetõdesid, ? la Jaapani finantssüsteemi tuleb toetada, kuid ei pakkunud välja mitte midagi konkreetset.

Kaks peamist dollari toetuspunkti -- aktsiaturgude tugevnemine ja intressimäärade erinevused -- langesid nädalavahetusel ära ning lähiajal pole trendimuutus tõenäoline. Turud on veendunud, et USA Föderaalreserv langetab intresse veel sel aastal. Saksamaa liidupank seda ilmselt aga ei tee. Selge sellekohase signaali andis G7 kohtumisel Buba president Hans Tietmeyer.

Saksa mark on viimastel nädalatel nautinud turvavaluuta staatust. USA majandus ning eriti aktsiaturud näivad olevat arengumaade majanduskriisist rohkem kahju kannatanud kui Euroopa, mistõttu intresside alandamine oli ja on möödapääsmatu. Riigipankurid on aga järjekindlalt korrutanud, et makromajanduslikke põhjusi Saksamaa ja Prantsusmaa intresside alandamiseks pole. Seda eriti vahetult enne üleminekut ühisrahale. Eile õhtul oli dollari kurss 1,6347 marka ehk 13,0776 kr.

Võimalik umbusalduse avaldamine Rootsi peaministrile Göran Perssonile nõrgestas krooni kursi Saksa marga suhtes 10 ööri võrra 4,9300 DEM/SEKi ehk 1,6227 Eesti kroonini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing