5. oktoober 1998 kell 22:00

Langus aktsiaturgudel kestab

Riia börsil oli kauplemine esmaspäeval tagasihoidlik. Tähelepanu oli pööratud Unibanka ning Valmiera fiiberklaasi tehase aktsiale. Unibanka tõusis esmaspäeval taas ühe lati tasemele, kogudes 3 santiimi. Valmiera kerkis 10% ja lõpetas päeva 0,36 lati tasemel. Valmiera üks positiivsemaid omadusi on nõrgad sidemed Venemaaga ning arvatavasti on see ka peamiseks põhjuseks, miks investorid on hakanud firma vastu huvi tundma. Uude valitsusse suhtub turg positiivselt. Kui tugevaks valitsus tegelikult osutub, selgub aga tulevikus.

Vilniuses liikusid indeksid Litin-A ja Litin erinevates suundades. Esimene neist kaotas 8,88 punkti, teine aga tõusis 5,49 punkti. Roki?kise juustutehase aktsia tõusis tugeva ostusurve tagajärjel 15,44%. Roki?kise juustuvabrik nimelt teatas, et alustab sellel nädalal oma aksiate tagasiostu. Hermise pank kukkus 3,84% ning Vilniuse Pank libises 1,04%, lõpetades päeva 17,20 liti tasemel. Roki?kis on arvatavasti ka teisipäeval investorite tähelepanu keskpunktis. Volatiilsus ja närvilisus peaksid mõjutama turgu ka teisipäeval.

Venemaal oli päeva suurim tõusja Mosenergo aktsia, kogudes päeva jooksul 38,6%. Selle põhjuseks oli üksainus tehing, mis viidi läbi ostuhinnaga. ÜES oli esmaspäeval enim kaubeldud, langedes 2,9%. RTS-Interfaxi indeks langes järjekordselt -- seekord siiski ainult 0,73%. Vene maaklerfirma Rinaco Pluss liitub oma endise konkurendiga Aton.

Reedel lõpetas Dow plusspoolel, eelnevatel päevadel oli langenud 450 punkti. Paaniline müügisurve lõppes ning Dow kogus päeva lõpuks 152,16 punkti. Kiire languse läbi teinud finantssektor taastus ja aitas suunda muuta ka ülejäänud turul. Nasdaqi indeks tõusis 2,65%, lõpetades nädala 1614,98 punkti tasemel. Hoolimata finantssektori tõusust reedel võib esmaspäev olla jätkuvalt volatiilne ning müügisurve tugevnemisel võtta taas negatiivse suuna. Turg avaneski ligi 1,5protsendise langusega.

Hetkel kuum