Lamp Halotone pakub laia kasutusala

07. oktoober 1998, 00:00

Kui tavaline halogeenlamp töötab 12 V toitepingel ja vajab 220 V võrgupinge alandamiseks trafot, siis tehnoloogiliselt uut tüüpi halogeenlambi Halotone tööpinge on 230 V, mis võimaldab sisekujunduses loobuda kobakatest trafokarpidest. Lambid on väikesed (50x55 mm), blokeerivad UV-kiirgust ja neid on lihtne vahetada.

Võrgupingel töötav lamp pakub piiranguteta kasutusvõimalusi -- halogeenvalgusti võib igal ajal vahetada tavavalgustiga ja vastupidi, ilma et peaks tegema lisakulutusi trafo paigaldamiseks. Ehituslikult vähendab see elektrimontaa?itöid ja materjalikulu, mis võimaldab nende arvelt säästa.

Tavalisi teineteisest väga kaugel asuvaid halogeenlampe pole võimalik ühendada ühe trafo taha (suur vool tekitab juhtmes pingelangusi), seega piirab nende asukohta kaugus voolualaldist. Uut tüüpi lambid hõlbustavad planeerimist ja ehitamist, lampide arvu suurendamine ja vähendamine ruumis lihtsustub. Traditsioonilise 12 V töötava halogeenlambi eeliseks Halotone ees jääb selle kasutusala niisketes ruumides, kus peab kasutama madalat toitepinget.

Halotone'i lamp vajab spetsiaalset valgustisüdamikku, mida kasutab Saksa valgustitootja Nimbus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing