6. oktoober 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Valitsus võttis eile teadmiseks Eesti Panga poolt neljapäeval otsustatu, kuid jätkab väikepankade olukorra arutelu ka täna.

«Pole võimatu, et valitsus võtab kolmapäeval vastu ka mingi otsuse,» ütles valitsuse pressiesindaja.

Valitsus kuulas eile panganduse olukorda arutades ära ka Eesti Panga info olukorra kohta ERA Pangas, märkis pressiesindaja.

Peaministrit asendav justiitsminister Paul Varul ütles lõuna ajal ajakirjanikele, et Eesti Pank annab ülevaate pangandusest küll neljapäeval tehtud otsuste valguses, ent teave puudutab peamiselt teisi väikepankasid. BNS

Börsi noteerimiskomisjon rahuldas eile Tallinna külmhoone taotluse ja otsustas ettevõtte aktsiad noteerida börsi lisanimekirjas alates 13. oktoobrist.

Väärtpaberibörs arvas Tallinna külmhoone vabaturult välja juulis, kui seal kauplemiseks ettenähtud aasta täis sai.

Külmhoone teenis 8 kuuga 225,3 mln kroonise käibe juures 14,86 mln krooni konsolideeritud puhaskasumit. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvas kasum 6,55 miljoni ning käive 160,6 miljoni krooni võrra. BNS

Ainsana Eestis tegutseva välispanga MeritaNordbankeni Tallinna filiaali hoiuste maht kasvas viimase kuuga 87,6 mln krooni võrra, ulatudes septembri lõpus 600,9 miljoni kroonini.

Augustiga võrreldes suurenes hoiuste maht 17 protsenti.

Panga teatel kasvas eraisikute hoiuste maht septembris võrreldes augustiga 12,5 mln krooni võrra 150,9 mln kroonini.

Juriidiliste isikute hoiuste maht moodustas 450 miljonit krooni. BNS

Eesti investeeringute ja kaubanduse arendamise sihtasutuse(EIKAS) nõukogu kinnitas uueks juhatuse esimeheks Arvi Karotami.

Nõukogu rahuldas endise juhatuse esimehe Jüri Sakkeuse ja ekspordiagentuuri direktori Kristjan Kivipalu tagasiastumispalve.

Sihtasutuse nõukogu esinaine, majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso avaldas heameelt, et EIKASe juhatuse esimeheks sai pikaajalise eraettevõtluse kogemusega Karotam.

Arvi Karotam töötas enne EIKASe juhatuse esimehe kohale asumist ASi Herman Reisid nõukogu esimehena.

Kristjan Kivipalu kinnitas eile, et tema ja Jüri Sakkeuse lahkumine ei ole omavahel seotud.

Jüri Sakkeuse uueks töökohaks on KPMG Estonia. Kristjan Kivipalu ei soostunud eile veel täpseid tulevikuplaane avaldama, kuid lisas, et need on seotud eraettevõtlusega.

EIKASe asutas 1997. aasta veebruaris majandusministeerium. EIKASe allüksused on välisinvesteeringute agentuur ja ekspordiagentuur. ÄP

Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk tahab pärast Forekspanga ja Investeerimispanga ühendamist teha kannapöörde ja pangandusest lahkuda.

Tulevikupaanidest on veel vara rääkida, kuid edaspidine tegevus on pangandusest võimalikult kaugel, ütles Lukk eile.

Lukk lausus, et tema esmane missioon on Forekspanga ja Investeerimispanga edukas liitmine. «Panen ameti maha, kui pangad on ühendatud,» kinnitas Forekspanga asutaja.

Lukk lisas, et esitab taotluse pangaliidu juhatuse esimehe ametikohalt lahkumiseks lähiajal. Lukk on olnud pangaliidu juhatuse esimees kevadest, mil ametist lahkus Tallinna Panga nõukogu esimees Guido Sammelselg.

Tallinna väärtpaberibörsi nõukogu esimehe kohalt astus Lukk tagasi esmaspäeval. Börsi nõukogu juhtis Lukk alates börsi asutamisest. ÄP

Levicomi gruppi kuuluv mobiilsideoperaator AS Ritabell esitas septembri lõpul Tallinna linnakohtule hagi nõudega tühistada Eesti Telefoni kaugside kontsessioonileping.

Valitsuse ja Eesti Telefoni vahel sõlmitud kontsessioonileping on tühine, sest monopoolsed õigused anti ettevõttele, mida kontsessioonilepingule allakirjutamisel 1992. a detsembris ei olnud olemas, kinnitab Ritabell ning märgib, et leping rikub tema õigusi ja huve. BNS

Hetkel kuum