Malaisiast õhkub eksootikat igal sammul

09. oktoober 1998, 00:00

Malaisia on reisimiseks üks meeldivamaid ja rahulikumaid riike Kagu-Aasias. Seal puudub rahvarohkematele ja enam turismist elatuvatele maadele omane pealetükkivus ja sagin, samas kui sealne viimaste aastate kiire majandusareng ja huvitavate paikade rohkus võimaldab seada kokku põnevaid reisikavasid.

Malaisia koosneb kahest osast. Põhja poole jääb Malaka poolsaar, mis põhjas piirneb Taiga, lõunas aga Singapuriga. Lõunapoolsem osa riigist asub Borneo ehk Kalimantani saarel, mille lõunaosa kuulub Indoneesiale.

Malaisia poolsaare osas väärib kindlasti külastamist ajalooline Melaka linn. Seal saab võõramaalane ehk kõige paremini tuttavaks Malaisia keerulise ajalooga, mis mõneti meenutab Eesti ajalugu, kus erinevad võõramaised vallutajad on maid jaganud. Melaka vanalinnas on säilinud hooneid nii portugallaste, hollandlaste kui inglaste ajast. Külastust väärivad mitmed muuseumid ning ehedana säilinud Hiinalinn mitme ajaloolise templi ja mo?eega.

Teine atraktiivne linn Georgetown asub põhja pool Penangi saarel, mida ka Idamaa pärliks kutsutakse. Nagu paljudes teisteski Malaisia linnades, elab ka Georgetownis arvukalt hiinlasi ning sealne Hiinalinn pakub küllaga eksootilisi elamusi.

Lähiümbruses tasub külastada Kek Lok Si templit, mis on Malaisia suurim budistlik tempel. Külastage ka Madude templit, mille peamine atraktsioon on templis elutsevad rohelised rästikud.

Loodust ja maaelu näeb ringsõidul ümber saare. Seiklushimulised võiksid ette võtta mõnetunnise jalgsimatka Teluk Pahangist läbi d?ungli nn Ahvide rannale (Keracut Beach). Kuumuse eest pakub aga leevendust sõit funikulööriga merepinnast enam kui 600 m kõrgusele Penangi mäele.

TRANSPORT MALAISIAS Malaisias on hea transpordivõrk Malaisias on omapäi rännata üsna lihtne, sest reeglina on transpordiühendused sagedased ning kvaliteet tasemel.

 • Eestist Malaisiasse sõiduks on lihtsaim viis sõita Singapuri kaudu. Edasi-tagasi pilet Tallinnast Singapuri maksab ca 11 000 krooni.
 • Paljud suured lennukompaniid lendavad Euroopast Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse. Rahvusvahelised lennujaamad on ka Penangil ja Langkawil.
 • Bussipileti hind Singapurist Malaisia linnadesse on sageli vähemalt poole kallim kui sama ots Malaisia poolt tagasi Singapuri sõites.
 • Langkawil on laevaühendus Taiga. Melakast ja Penangist saab laevaga Indoneesiale kuuluvale Sumatra saarele.
 • Bussiliiklus on Malaisias tihe ja mugav ning hinnad madalad. Näiteks 750kilomeetrine öine sõit Penangist Johor Bahrusse ülimugava bussiga maksab 45 ringgitit (ca 200 kr). 100 km konditsioneeriga bussi sõitu maksab ca 20--30 kr. Võimaluse korral tasub pilet paar päeva varem ära osta.
 • Jalakäijana tasub Malaisias ettevaatlik olla: liiklus on linnades tihe ja sageli jalakäijat mitte arvestav. Peale autode tekitavad segadust arvukad motorollerid ning mõnes linnas ka velorik?ad.
 • Linnadevahelised teed on üldiselt väga head. Poolsaare lääneosas saab liikuda ka rongiga -- riiki läbib Singapuri Bangkokiga ühendav raudteeliin.
 • Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  28. November 2011, 19:09

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris Hetkel eetris

  Äripäeva raadio viimased saated

  Kõiki viimased raadio saated
  Otsi:

  Ava täpsem otsing