11. oktoober 1998 kell 22:00

Maailma börsid

Dow liikus nädala lõpus väga kiirelt. Neljapäeval indeks langes 274,2 punkti ehk 9,78%, päeva teisel poolel tõusis siiski tugevalt ja lõpetas neljapäeva tagasihoidliku, 0,13protsendise langusega. Suurenenud ostusurve kandus üle ka reedesse, viies Dow 167,61 punkti ehk 2,2% võrra kõrgemale.

Nasdaqi indeks on kaotanud kaheksa päevaga ligikaudu 23%. Reedene ostuhuvi aga aitas Nasdaqi indeksil lõpetada päeva tugeva tõusuga, +5,2%. Merill Lynch kerkis neljapäeva 7% 45,5 USD tasemele. Põhjuseks on Wall Streetil liikuv jutt, et Warren Buffett on hakanud maaklerfirma aktsiaid kokku ostma.

Helsingi börs kaotas eelmise nädala jooksul 13 protsenti. Reedel, saades positiivse tõuke teistelt Euroopa turgudelt, tõusis HEX-indeks 2,2% ja lõpetas 3446 punkti tasemel. Kuigi paljud investorid ja maaklerid väidavad, et aktsiad on muutunud väga odavaks, tekitab Aasia ja Venemaa majanduslik olukord muret.

Stockholmi börsi indeks langes neljapäeval 21 nädala madalaimale tasemele, reedel suutis siiski tõusta -- see oli arvatavasti korrektsioon järsule neljapäevasele langusele. Ericssoni aktsia tõusis reedel turgu juhtides 10 Rootsi krooni võrra 132 krooni tasemele. Seda nädalat mõjutab kindlasti USD käitumine.

Hetkel kuum