11. oktoober 1998 kell 22:00

Uebersee pank on rahul riigi sekkumisega

Peter Wild lausus, et Uebersee pank oli kursis Forekspanga varade seotusega Venemaaga. ?veitsi pankur tõdes, et üllatusena tuli vaid sündmuste kiire areng. «Me ei osanud arvata, et Vene kliendid oma raha pangast välja võtavad,» lisas Wild.

Wild esindas eilsel Forekspanga aktsionäride üldkoosolekul Uebersee panka ja panga kliente. Wild on alates suvest ka Forekspanga nõukogu liige.

Forekspanka on investeerinud raha 80 Uebersee panga klienti, teatas Wild. Ta väitis, et eelmisel nädalal rääkis Uebersee pank enamikuga oma klientidest ja tutvustas Forekspangas tekkinud olukorda.

«Muidugi ei saa öelda, et nad oleksid õnnelikud, jäädes uues ühinenud pangas selgesse vähemusse, kuid kui on valida nulli ja natukese vahel, on viimane parem,» sõnas Wild. Ta lisas, et aktsionärid loodavad ühinenud panga aktsia hinna tõusule.

Forekspanga aktsiatest kuulub praegu 50,5% tundmatutele Uebersee panga klientidele. Pangainspektsioon on teinud järelepärimise ka Uebersee panga klientide kohta, kuid pole seni vastust ?veitsist saanud.

Peter Wild ei olnud nõus Uebersee panga kliente avalikustama ka eile Tallinnas. Tema väitel on enamik panga kliente Kesk-Euroopa investorid.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann ütles, et ei saa välistada võimalust, et ?veitsist järelepärimisele vastust ei saada. «Loodetavasti mingi vastus siiski tuleb,» lisas ta.

Forekspanga juhatus kinnitas börsisüsteemi kaudu avaldatud teates, et augustikuises suunatud aktsiaemissioonis ei saanud ükski emissiooni märkinud Uebersee panga klient pangas olulist osalust.

7. oktoobri Forekspanga aktsiaraamatu väljavõttest selgub, et Uebersee panga kliendid on osalust Forekspangas pärast aktsiaemissiooni veelgi suurendanud.

Eesti Panga nõukogu tühistas eelmise aasta septembris Innovatsioonipanga tegevuslitsentsi, väites, et panga suuromanik Eurocapital Group Ltd ei ole identifitseeritav. Mullu kevadel tahtis keskpank saada täiendavat infot ligi kolmveerandit Innovatsioonipanga aktsiakapitalist omanud Eurocapital Groupi kohta.

Hetkel kuum