ERA Panga võimalik investor on GSG

13. oktoober 1998, 00:00

«See on väga loogiline, olen isegi mõeldes jõudnud samale järeldusele,» kommenteeris GSG ja Kolbakovi võimalikku investeeringut ASi Rondam omanik Neinar Seli. Tema kinnitusel on Kolbakovil kogu aeg olnud idee teha Lõuna-Eestis oma pank, mis on vajalik piirkonna tööstuse arendamiseks.

GSG juhatuse esimees Georgi ?lenduhhov lükkas ümber väite, et firmal on plaan investeerida ERA Panka. «Niisugust plaani ei ole ja pole ka kunagi olnud,» vastas ta. «See on nali,» lisas GSG üks omanik Vassili Galaganov. Ka Vambola Kolbakov kinnitas, et tal pole ERA Panka investeerimisega seost. «Ma ei saa seda kohe kindlasti teha, sest mulle ei anna Eesti Pank iial luba,» väitis Kolbakov.

ERA Panga juhatuse esimees Jaak Kiiker ütles, et ei Kolbakovi ega GSGga pole ERA Pangal investeeringute osas läbirääkimisi olnud. «Nendega ei ole meil olnud iial ühtki kohtumist,» kinnitas ta.

Kuid GSG on tundnud huvi panganduse vastu, kinnitas eile tundmatuks jääda soovinud Tartu ettevõtja. Ühe GSG tausta tundva ettevõtja hinnangul on võimalik, et panga plaani peavad omanike selja taga vaikselt mõned firma palgatöötajad.

GSG on peale kütuseäri tegelenud ka metalli vahendamisega. Enne kolimist praegusesse peakorterisse asus ERA Panga peakorter ASi Tartu Maja peahoones ühe katuse all GSG kontoriga. Vambola Kolbakovi ja Andres Bergmanni seob erastatud Painküla tärklisetehas AS Werol Tehased.

Seli tõdes, et kevadel, kui ta plaanis osaleda tänaseks pankrotistunud Maapanga aktsiakapitali laiendamisel, oli Kolbakov ideest väga huvitatud ja nõustanud loobuda saneerimisel pangakontoritest maapiirkondades ning keskenduda kindlatele suurtele tööstusprojektidele eeskätt Lõuna-Eestis.

«GSG mehed on aga rahakad mehed,» kinnitas Seli. «Seda on siin Tartus tunda igal sammul. Kuidas nad raha paigutavad, on iseasi,» tõdes Seli. Kui palju neil raha on, ei tea, aga nendega äri ajades ei ole kunagi põhjust pettuda olnud, märkis Seli.

«Investori kohta ei ole mõtet küsida, kohe kindlasti ei kommenteeri,» ütles Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann. Küsimusele, kas salatsemise põhjus on salapärase investori tausta uurimine, vastas Kuusmann, et loomulikult tegeleb Eesti Pank sellega ka, aga see ei ole ainus põhjus. Neljapäevaks teeb moratooriumihaldur ettekande panga seisust, siis on selgem, kas ja kui palju pangal jätkamiseks raha vaja on, selgitas Kuusmann.

Moratooriumihaldur Veli Kraav ei soovinud enne ettekande valmimist ajakirjandusega suhelda. Krediidipanga president Rein Otsason kinnitas eile uudisteagentuurile BNS, et ta teab, kes on ERA Panga seni avalikustamata investor. Otsason ütles, et tegemist on usaldusväärse investoriga, kelle nime ta ei avalikusta.

ERA Panga nõukogu esimees Andres Bergmann lubas panga aktsiakapitali 80 mln krooni paigutava investori nime avalikustada reedel, kuid pole seda teinud. Bergmanni mobiiltelefonil vastanud ERA Panga töötaja sõnul on Bergmann hõivatud.

Pangas olulise osaluse omandamiseks peab investor saama eelnevalt Eesti Panga loa. Seaduse järgi võib Eesti Pank anda eitava vastuse isikule, kel puudub laitmatu reputatsioon või kui see kahjustab vaba konkurentsi, ütles Andrus Kuusmann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing