13. oktoober 1998 kell 22:00

Tulemüür hoiab sissetungijad eemal

Peale valvurite ja lukkude, mis eraldavad firma varasid kurjast maailmast, on olemas ka firma infosüsteemi väravavahid. Nokia uus seade hoolitseb nii andmete liikumise eest kui kaitseb sissetungijate vastu.

Arvutivõrkude kaitse on saanud iga infosüsteemi lahutamatuks osaks. Kaitsefilter ehk tulemüür arvutivõrgu ja muu maailma vahel peab vahti pahatahtlike häkkerite rünnaku üle ja hoiab sisemise info firma piires. Samas saab firmast läbi marsruuteri ligi Internetile ja välisvõrkudele.

Nokia on selleks otstarbeks turule toonud uue lahenduse tulemüüride ja võrguseadmete vallas -- internetiliiklust suunavasse ja jälgivasse seadmesse ehk marsruuterisse on lisatud maailma juhtiva tulemüüride tootja Check Pointi tarkvaraline tulemüüri rakendus Firewall-1.

Selline integreeritud tulemüür aitab tänu lihtsale paigaldamisele ning minimaalsele hooldusele kokku hoida ettevõtte kulusid.

Aktiivselt Internetti kasutavatele firmadele on oluline ka kahe seadme paralleelse kasutamise võimalus. Ühe seadme rikke korral tagab tulemüüri püsimise teisele seadmele automaatne ümberlülitumine.

Sissemurdmiste kindlakstegemiseks on tulemüüril põhjalik aruandlus. Mugav Windowsi kasutajaliides võimaldab teha otsinguid ja saada infot andmete liikumise kohta võrgus.

Iga võrgupaketi kohta on näha kellaaeg, protokoll, suurus, aadressid. Seade võimaldab teha viirusetõrjet elektronposti, failide ja veebiliikluses. Kuna marsruuter on kiire, sobib ta samuti näiteks kohtvõrkude liikluse juhimiseks.

Hetkel kuum