Vare kulutab 100 000 Telekomi esitluseks

14. oktoober 1998, 00:00

Teede- ja sideministeeriumi avalike suhete nõunik Tommy Biene ütles eile, et reisi maksumus sisaldab lennukipileteid, päevarahasid ja hotellide arveid USAs. Ta märkis, et 93 000 kroonile lisanduvad veel ööbimised Euroopa hotellides, neid arveid ei ole ministeerium veel saanud.

«Vare käib Eesti Telekomi võimalike investoritega kohtumas USAs, Suurbritannias, ?veitsis ja Saksamaal,» rääkis Biene. Tema sõnul on Vare reisi pikkuseks 16 päeva, reis algas 7. oktoobril ja lõpeb 23. oktoobril.

Raivo Vare andis eelmisel nädalal infokanalile Dow Jones intervjuu, kus ütles, et maailma finantsturgude kriisi tõttu ei soovi valitsus Telekomi aktsiate enampakkumisega kiirustada. «Üldine majandusolukord pole vilets, aga valitsus ei soovi oma osalusest Eesti Telekomis iga hinna eest vabaneda,» rääkis Vare. Tema sõnul on paljud partnerid teatanud, et neil on hetkel tegemist maailma turgudel toimuvaga ning seetõttu ei soovi ka teha Telekomi asjus põhjapanevaid otsuseid.

«Kogu Telekomi aktsiate müük tähendab suurt eeltööd, Vare road-show oli planeeritud sõit,» rääkis Biene. Tema sõnul kohtub Vare 8--10 inimesega päevas, sõidab palju ringi, näiteks sõitis ta ühe päeva jooksul kolm riiki läbi.

Vare on öelnud, et tõenäoliselt toimub Eesti Telekomi 49 protsendi aktsiate müük GDRidena. GDR on aktsia omandiõigust tõendav dokument, mis on nagu aktsiagi kaubeldav.

Samuti on Vare öelnud, et Telekomi aktsiad noteeritakse kindlasti Tallinna börsil ja vähemasti ühel rahvusvahelisel börsil.

Telekomi erastamisnõustaja, mille koosseisu kuuluvad ABN Amro Bank N.V., Rothschild & Sons ja Nomura International koos Ühispangaga, pakkus välisbörsiks välja Luksemburgi või Londoni börsi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing