14. oktoober 1998 kell 22:00

Hansapangas eelis endistel

Mitmed Hansapangas tööd saanud hoiupankurid on vaatamata esialgsele töökoha säilimise rõõmule nüüd lahkuma hakanud.

Lahkumise põhjuseks on kolleegidest madalama palga kõrval kahe liidetud suure struktuuri väga erinevate ideoloogiate hõõrdumine ning ka kolleegide alavääristav suhtumine väiksemast organisatsioonist tulnute vastu.

Oktoobri alguses Hansapangaga lõpparve teinud turvaülem Urmas Põlluaas selgitab, et tema lahkumise ametlikuks põhjuseks oli juulis Tammsaare kontoris toimunud röövile järgnenud konflikt.

Pärast sellekohast soovitust Hansapanga juhtide poolt pidas nüüd oma kinnisvarafirmaga tegelev Põlluaas mõttekamaks lahkuda.

Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis teatas avalikult pärast pankade ühinemist, et tema ja Hoiupanga töötaja vahel peab istuma vähemalt üks inimene.

Sageli peavad Hoiupanga juhtivtöötajad piirduma uuel ametipostil lihttööde ning käsutäitmistega, räägib tundmatuks jääda sooviv Hansapangas töötanud ekshoiupankur. Oma ideede ja projektide elluviimiseks tuleb läbida nüüd pikk kooskõlastuste kadalipp.

«Olen õnnelik, et sealt ära tulin, ja seda ütlevad ka teised, kellega rääkinud olen. Tean, et lahkuvaid endisi Hoiupanga töötajaid lisandub iga nädalaga pidevalt juurde.»

Teine Hansapangast nüüdseks lahkunud juhtivtöötaja lisab, et inimese jaoks on suur vahe, kui Hoiupangas juhikohal olnu jääb uues organisatsioonis väikeseks mutriks, kes otsustuste juurde ei pääse.

Need, kes Hansapangas tippkohta ei saanud, peavad nüüd väga palju vaeva nägema, et ametiredelil üldse edasi saada.

«On avalik saladus, et võrdsete alternatiivide juures eelistatakse Hansapanga taustaga inimesi,» märgib ta. «Samuti on samal tasemel töötajate palgavahe suurusjärgu võrra erinev.»

Hansapanga Grupi personalijuht Agve Aasmaa märgib, et Hoiupangast ületulnud lahkuvad enamasti kahepoolse kokkuleppe alusel. Septembri lõpu seisuga on Aasmaa väitel Hansapangast lahkunud üle 400 inimese. Hoiupangas töötas kokku ligi 2000 inimest.

Enamiku lahkumisi võib Aasmaa hinnangul pankade ühinemisprotsessi osaks tõlgendada. Kiiresti moodustatud pangastruktuurides tööd saanud inimesed on turul heas hinnas ja seetõttu ühinemise järel endale sobilikumad töökohad leidnud, räägib ta.

Inimesed ei ole saanud puhata, otsustamis- ja tööprotsessid on erinevad, mistõttu närvilisus ja pinged on kerged tekkima, loetleb Aasmaa lahkumise põhjuseid.

Avalikult on välja öeldud, et uus pank tegutseb Hansapanga liberaalsema korra alusel, lisab ta.

Hetkel kuum