14. oktoober 1998 kell 22:00

Tallinna piimatööstus jätkab alakoormusega

Vene rubla devalveerimisest tingitud majanduskeskkonna muutuste ning hindade tõstmise tõttu on piimatööstus oma juunikuisest müügimahust kaotanud rahaliselt ligi poole.

«Aasta lõpuks loodame siiski suvised mahud taastada, sest praeguseks on langus peatunud,» ütles Tallinna piimatööstuse juhatuse esimees Aare Annus. «Vastasel juhul oleme sunnitud osa töötajaid koondama.»

Juunis oli piimatööstuse käive 60, septembris 34 miljonit krooni. Annuse sõnul on nii suur käibe langus lisaks ekspordiraskustele tingitud ka sellest, piimatööstus tõstis suvel valmistoodangu hinda viis protsenti. Elaksime enam-vähem normaalselt ära, kui kuukäive oleks 45--50 miljonit krooni, lisas ta.

Annuse sõnul on piimatööstusel eeldusi kriisi üleelamiseks, sest Vene turu äralangemisega kaotas ettevõtte umbes 15 protsenti käibest. «Vastupidiselt teistele piimatööstustele vähendasime me õigeaegselt Vene turu osakaalu müügis,» lisas Annus.

Lühendatud tööajaga hakkavad tööle ettevõtte 176 töötajat. Kokku töötab Tallinna piimatööstuses 270 inimest. Täistööajaga jätkab tööd osa tootmis-, müügi- ja logistikaosakonna töötajatest.

Piimatööstustest töötab praegu väiksema koormusega ka Põlva Piim ja Pärnu Topmilk. Töötajad on sundpuhkusele saatnud mitmed suured Vene turust sõltuvad kalatööstused. Lühendatud töönädalaga töötab ka Rakvere lihakombinaat.

Hetkel kuum