18. oktoober 1998 kell 22:00

Estinvest tegi sel aastal teise investeeringu

Leping on sõlmitud ja raha laekub kümne päeva jooksul, ütles Estinvesti tegevdirektor Tõive Kivikas. Suunatud aktsiaemissiooniga omandab Estinvest 49% firma aktsiatest.

Estinvesti investeerimisstrateegia kohaselt investeeritakse arengupotentsiaaliga ja tugeva juhtkonnaga ettevõtetesse, kellel pole liigseid Venemaa turuga seotud riske, lisas Kivikas. Eerungi emissiooni kavandati juba kevadest ja Estinvesti kasuks otsustamisel arvestati nende kogemusega äritegevuses ja võimalusega siseneda Rootsi turule.

Eerungi juhataja Arno Kütt ütles, et kapitali kaasamise vajadus on tingitud firma kiirest arengust, mida firma senistel omanikel on üksi raske finantseerida. 51% ASi Eerung aktsiaid kuulub konsortsiumile, mis koosneb kolmest Eesti eraisikust.

1993. a tegevust alustanud Eerung on spetsialiseerunud täispuidust mööbli tootmisele. Ettevõte annab Suure-Jaani vallas Sürgaveres tööd enam kui 50 inimesele.

Toodetav mööbel on disainitud kohapeal. Konstrueerimine, tootmise juhtimine ja planeerimine toimub arvuti abil. Lihtsamate detailide valmistamisel kasutatakse alltöövõttu.

Selle aasta rohkem kui 25 mln kroonist käibeprognoosi planeerib ettevõte lähema kahe aasta jooksul neljakordistada.

Ettevõte ekspordib 98% oma toodangust. 91% läheb Saksamaale, Prantsusmaale ja Skandinaaviasse. Eerungi ainus väljund idaturule on Ukraina, kuhu läheb umbes kaks protsenti toodangust.

Estinvesti investeeringu kaugem eesmärk on Eerungi aktsiate noteerimine Tallinna börsil, misjärel investeeringust väljutakse.

Hetkel kuum