18. oktoober 1998 kell 22:00

Levicom sai uut elulootust

Levicom lunastas möödunud neljapäeval Chase Manhattan Bankilt saadud 36 miljoni Saksa marga suuruse laenu abil välja kõik Hansapanga ja Ühispanga käes olnud võlakirjad, kokku ligi 150 miljoni krooni väärtuses.

«Nüüd oleme vabad ja vabastatud on ka Ühispangale ja Hansapangale laenu katteks panditud aktsiad,» ei varja rõõmu Levicomi juhatuse aseesimees Toomas Peek.

Telekommunikatsiooni kui tulevikuäriga tegelemise puhul on normaalne, et enne tuleb palju investeerida, siis võib hakata ootama kasumist. Levicomigi on kimbutanud alaline rahahäda, mis on takistanud firmal ellu viia oma ambitsioonikaid plaane.

Paar aastat tagasi tegid Levicomi juhid ajakirjanduses juttu kavast viia ettevõtte aktsiad USA börsile Nasdaq. 30 miljoni USA dollarilise mahuga aktsiate välisemissioonist on ettevõtte juhid rääkinud eelmisest kevadest saadik.

Levicom on oma rahamuredele seni leevendust otsinud laenudest, seejuures on iga laen olnud eelmisest suurem ja ka kõrgema laenuprotsendiga. Kogu see skeem sarnanes finantspüramiidile.

Chase Manhattani laen on aga üle hulga aja Levicomi jaoks soodus, intress vaid 7%. Laenu hankimisel mängis olulist osa see, et septembri keskel müüs Millicom International 750 miljoni krooni eest oma 48% osaluse kontserni kuuluvas mobiilsidefirmas Ritabell Skandinaavia firmale Netcom Systems.

See tehing võib olla positiivseks signaaliks strateegilisele investorile, keda Levicom on pikka aega püüdnud firma tegevusse kaasata.

Hetkel kuum