18. oktoober 1998 kell 22:00

Pärnu kesklinnas on büroopindade ülepakkumine

Sel aastal valminud kolm uut ärihoonet kesklinnas on hinnanguliselt tekitanud kvaliteetsete büroopindade ülepakkumise. Rüütli Ärikeskuse, Ringi 4 ärihoone ja Vallikääru Ärikeskusega on sel aastal renditurule tulnud ca 2700 m² büroopinda, millest rendilepingutega on praeguseks kaetud ca 70% pindadest.

Tingituna uute ärihoonete valmimisest 1999. aastal säilib kvaliteetsete büroopindade 15--20% vakantsus, mis hoiab hinnad praegusel tasemel (160--190 kr/m²). Rendihindade 10--20% langust prognoosin madalama kvaliteediga pindadel ning ärihoonetes, mis asukoha järgi ja/või logistiliselt on ehitatud valesti.

Paremas seisukorras olevatel ruumidel jäävad rendihinnad samaks.

Rahuldavas olukorras pindade hind arvatavasti väheneb, sest vabu vahendeid selliste ruumide remontimiseks on ettevõtjatel praegu vähe. Paari-kolmesajatuhande krooni suuruse remondi tegemise asemel eelistavad bürooruumide soovijad juba kvaliteetse pinna rentimist.

Praegu on rahuldavas seisukorras ruumide rendihind 70--110 kr/m². Aasta pärast on selliste ruumide rendi maksimum 70 kr/m².

Uusi rendipindu enam palju juurde ei ehitata, sest enamikul suurematel firmadel on korralikud bürooruumid juba olemas.

Kesklinnas on ühe ruutmeetri rendihind sõltuvalt kvaliteedist 180--220 krooni. Kesklinnast veidi kaugemale jäävate rendipindade maksumuseks on kujunenud 100--160 krooni kuus.

Viimasel ajal on Pärnu kesklinnas valminud uued äri- ja büroohooned, mis on põhjustanud rendipindade ülepakkumise. Enamik uutest äri- ja büroohoonetest on hõivatud ainult osaliselt. Pakutavatele ruumidele ei jätku maksujõulisi huvilisi ja selles osas ei ole lähitulevikus muudatusi loota.

Lähtudes kujunenud olukorrast rendipindade turul on prognoositav, et rendihinnad Pärnus võivad järgneva aasta jooksul langeda ca 10--15%.

Hetkel kuum