Soome pangad kriisi ei karda

19. oktoober 1998, 00:00

«Soome pankadel ei ole kapis luukeresid, mis oleksid seotud arenevatel turgudel võetud riskidega,» kinnitas Kauppalehtile Soome pangaliidu juht Matti Sipilä.

«Soome pankades on riskiteadvus ja riskide juhtimine väga heal tasemel,» jätkas ta.

Pangad on õppust võtnud 80. aastatele järgnenud kriisist, mil peaaegu kõigil Soome pankadel olid Nõukogude Liiduga seotud suured riskid.

Kõik kolm suuremat panka, mida Kauppalehti küsitles, on Venemaal, Aasias ja Ladina-Ameerikas ettevaatlikud olnud ning laenukahjude katteks aegsasti reservid moodustanud. Samuti eitavad pangad investeeringuid spekulatiivsetesse riskihajutusfondidesse.

Leonia pank on Aasia riskide katteks 208 miljonit krooni reservi pannud ning osaliselt taganud ka Venemaale tehtud investeeringud. Merita eraldas läinud aastal võimalike laenukahjude katteks 1,5 miljardit krooni.

OKO pank on kolmest kõige tagasihoidlikum -- Venemaaga seotud riske pole ning Aasia riskid piirduvad Jaapanisse laenatud 260 miljoni krooniga.

Põhjala pankadest on arenevatel turgudel kõige agressiivsem olnud Rootsi SEB, kelle riskid Venemaal ulatuvad 2,6 mld kroonini ning Aasias 28,6 mld kroonini.KL-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing