Otsige teda taevast ja maa pealt

20. oktoober 1998, 00:00

Kui oled kaotanud kolm kallist Mercedest ja maised abinõud pole neid leida aidanud, hakkad ilmselt taeva poole vaatama. Taksofirma ESRA nii teha kavatsebki.

Taevane abi tuleb aga kallilt kätte. Selleks, et ESRA või mõni teine Orbcommi teenust ostma hakkav firma oma auto asukohast pidevalt informatsiooni saaks, peab ta autos asuvasse seadmesse investeerima mitukümmend tuhat krooni. Lisaks tuleb maksta liitumismaksu, kuumaksu ja tasu sõnumi saamise-saatmise eest.

Kui jälgimist vajavaid autosid on näiteks 20, tuleb korraga välja anda pool miljonit krooni. Eesti taksonduses, kus pakkumine ületab nõudmise, on niisugust raha raske leida.

Teisalt on pool miljonit vaid ühe uue Mercedes-takso hind ja takso on röövimiseks väga sobilik. Taksojuht on kohustatud ju iga sõitasoovija, ka potentsiaalse röövli autosse laskma. Taksost saab röövel selle, mida vargal saada ei õnnestu: auto tehnilise passi ja kindlustuspoliisi.

Siiski pole satelliitjälgimise kasutamine lõplikult kindel. Esiteks pole Orbcommi teenust Eestis pakkuda soovija firmalt veel jah-sõna saanud. Ja satelliitjälgimissüsteemi on püütud Eestis varemgi juurutada, politseipatrullide asukoha määramiseks, aga rahapuuduse tõttu põhiliselt suurema eduta.

10. septembril kella 14 paiku tungisid Tartumaal Rõngu vallas Kõdukülas kaks meest ühte elamusse, sidusid 1934. aastal sündinud peremehe kinni ja panid ta viimase Audi 100 pakiruumi. Autoomanik vabastati Valga maakonnas.

11. septembril umbes kell 1.30 öösel võttis OÜ Dina taksojuht Viljandis Riia maanteel peale kolm meest, kes lõid taksojuhti noaga ja võtsid ära BMW.

9. oktoobri päeval röövis kask kurjategijat Loksal Posti tänava garaa?is 1969. aastal sündinud Sergeilt kaubabussi Ford Transit.

9. oktoobril kella 20 paiku tungis kaks meest Tallinnas Veskimäe 3 asuva maja juures kallale neid sinna sõidutanud ESRA taksojuhile. Röövlid lahkusid pärast taksojuhi kinnisidumist taksofirmale kuuluva Mercedes Benziga.

15. oktoobril kella 5 paiku rööviti Pärnu maakonnas Uulus veoauto Scania koos järelhaagisega. Läbipekstud autojuht seoti Rapla maakonnas puu külge.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing